Zaloguj się

Otwarcie serwisu eksportowego LCL z Gdyni do Nowego Jorku

Wprowadzenie regularnego serwisu LCL Gdynia-Nowy Jork jest odpowiedzią na potrzeby klientów. Połączenie amerykańskich doświadczeń C. Hartwig Gdynia z doświadczeniem Grupy Rhenus na tamtejszym rynku daje dużo nowych możliwości w obsłudze zarówno eksportu, jak i importu.

C. Hartwig Gdynia jest jednym z nielicznych spedytorów w Polsce, który wykonuje usługi przewoźnika NVOCC (Non Vessel Operating Common Carrier) w obrotach między Polską a Stanami Zjednoczonymi i zgodnie z licencją FMC (Federal Maritime Commission) oferuje bezpośrednie przewozy door-door w relacji Polska-USA na bazie własnego konosamentu. Znacząco podnosi to wiarygodność firmy na amerykańskim rynku i umożliwia oferowanie korzystniejszych warunków współpracy klientom po obydwu stronach oceanu.

Wolumen obsługiwanych przez nas ładunków konsolidowanych z Polski do USA jest na tyle duży, że decyzja o uruchomieniu kompleksowego serwisu była naturalnym, kolejnym krokiem w rozwoju firmy. Tym bardziej, że po wejściu do Grupy Rhenus, zwiększyliśmy nasze możliwości operacyjne za oceanem, między innymi dzięki własnym magazynom, zlokalizowanym w sąsiadującym z Nowym Jorkiem stanie New Jersey. Dzięki temu cała obsługa przesyłek – łącznie z formowaniem i rozformowywaniem kontenerów zbiorczych – pozostaje w jednych, doświadczonych rękach, co zdecydowanie ogranicza ryzyko wystąpienia szkód – mówi Maja Brzuzy, Dyrektor Działu Kontenerowego LCL w C. Hartwig Gdynia.

Na amerykańskim rynku firma działa aktywnie już od 20 lat przez spółkę Amerpol International Inc., która jako licencjonowana firma spedycyjna i licencjonowany broker celny, z siedzibą w Nowym Jorku, jest w 100 proc. własnością C. Hartwig Gdynia. Stały serwis, własna, amerykańska spółka agencyjna oraz własne powierzchnie magazynowe oznaczają atrakcyjne stawki, ale też wygodę oraz gwarancję profesjonalnej, kompleksowej obsługi ładunków na każdym etapie łańcucha dostaw.

Doceniają to zwłaszcza eksporterzy, którym zależy na dostawach door-door, np. w często skomplikowanych transportach materiałów bezpośrednio na budowę. Naszym atutem jest też to, że jako doświadczony na amerykańskim rynku spedytor krok po kroku prowadzimy przez cały proces początkujących importerów i eksporterów – podkreśla Maja Brzuzy z C. Hartwig Gdynia.

Pierwsze, obsługiwane w nowym serwisie Gdynia-Nowy Jork konsole wyruszą w drogę do USA na przełomie czerwca i lipca.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2021 r. USA były dziewiątym państwem, do którego trafiał polski eksport. Pod względem importu USA są dla naszego kraju ósmym partnerem handlowym.

Żródło: C. Hartwig Gdynia

Czytaj także:
Hub wodorowy w Porcie Gdynia
Port Gdańsk awansował na drugie miejsce w rankingu portów bałtyckich
Transporty masowe płynów w jeszcze większym rozmiarze - Hillebrand wprowadza nowy flexitank XL o pojemności 27 tys. litrów

Zaloguj się by skomentować