Zaloguj się

GXO zwiększa ochronę i bezpieczeństwo dzięki zaawansowanemu technologicznie systemowi DroneDog i systemowi dronów powietrznych firmy Asylon

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO znacząco podniesie liczbę automatycznych systemów ochrony w ciągu najbliższego roku, tworząc jedną z największych na świecie flot robotów ochrony powietrznej i naziemnej. Do tej pory GXO wykonało ponad 12 tys. misji alarmowych i patrolowych z wykorzystaniem zrobotyzowanego systemu bezpieczeństwa DroneCore firmy Asylon.

GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), największy na świecie operator Logistyki kontraktowej ogłosił dzisiaj, że wdrożył zaawansowane roboty ochrony powietrznej i naziemnej w jednym ze swoich głównych centrów dystrybucyjnych w Clayton w stanie Indiana, a w ciągu najbliższego roku planuje znacznie zwiększyć liczbę zautomatyzowanych systemów bezpieczeństwa w innych lokalizacjach. Będzie to największa na świecie flota powietrznych i naziemnych robotów bezpieczeństwa. Duet DroneDog i DroneSentry, zintegrowana z platformą bezpieczeństwa DroneCore firmy Asylon, Inc. to technologie bezpieczeństwa przyszłości, zapewniające wysokiej jakości dane i aktualizacje działań na miejscu, które mogą wykrywać potencjalne problemy w czasie rzeczywistym i jednocześnie informować o nich zespoły ds. Bezpieczeństwa Wideo.

– Uruchomiliśmy zaawansowany system bezpieczeństwa DroneDog i DroneSentry w centrum logistycznym naszego klienta, które liczy ponad 9 tys. km2 i wymaga całodobowej ochrony, aby zapewnić bezpieczeństwo osób i towarów – powiedział Thomas Nelson, Starszy Dyrektor ds. bezpieczeństwa w GXO. – Połączenie robotyki powietrznej i naziemnej daje nam doskonały obraz wideo na żywo, w tym obraz w podczerwieni do patrolowania w nocy, dzięki czemu możemy działać, oceniać potencjalne zagrożenia i reagować w czasie rzeczywistym.

GXO wykorzystało już te roboty do przeprowadzenia ponad 12 tys. misji patrolowych i ratowniczych obejmujących kontrolę i reagowanie na zgłoszenia alarmowe. Roboty zostały zastosowane również do przeprowadzania audytów bezpieczeństwa z weryfikacją wideo, co pozwoliło członkom zespołu zaoszczędzić wiele czasu i oszczędzić przejścia wielu km. Zastosowana technologia wykrywa potencjalne ryzyka w czasie rzeczywistym, czyniąc miejsce pracy bezpieczniejszy dla członków zespołu i chroniąc towary klienta.

– Zespół Asylon jest bardzo zadowolony, że może wdrożyć takie technologię na dużą skalę z firmą GXO. DroneCore to pierwsza tego rodzaju platforma robotyki bezpieczeństwa powietrznego i naziemnego, która doskonale spełnia potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i ochrony w centrach logistycznych GXO. Taka technologia sprawdza się jako skuteczny system odstraszania i wykrywania zagrożeń, a dzięki współpracy z GXO mamy możliwość realizacji naszego celu, jakim jest podnoszenie kwalifikacji, tworzenie nowych miejsc pracy i budowanie zawodów przyszłości. – powiedział Michael Quiroga, Dyrektor ds. Przychodów Asylon.

Dron powietrzny i robot naziemny są sterowalne i mogą być monitorowane za pośrednictwem sieci, co umożliwia pracownikom szybsze reagowanie na alarmy lub niebezpieczne zdarzenia. Zautomatyzowane roboty stwarzają możliwości doskonalenia zawodowego dla członków zespołu, ponieważ przechodzą oni szkolenia w zakresie efektywnej obsługi technologii i proaktywnego tworzenia bardziej bezpiecznych obiektów.

System Asylon DroneDog jest połączony bezprzewodowo z chmurą i wyposażony w ładunek bezpieczeństwa, stację ładowania przystosowaną do warunków atmosferycznych oraz platformę Spot® firmy Boston Dynamics, czyli zwinnego robota mobilnego, który z łatwością pokonuje nierówności terenu, wspina się po schodach i autonomicznie omija przeszkody.

System DroneDog przejechał już ponad 960 km patrolując centrum logistyczne. Współpracuje on z systemem DroneSentry, który obejmuje stację bazową zabezpieczoną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, umożliwiającą autonomiczne lądowanie i wymianę baterii. Obie technologie oferują różne punkty obserwacyjne i mogą szybko umieścić kamerę z 20-krotnym zoomem optycznym wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna, 24 godziny na dobę. Razem znacząco zwiększają możliwości ochrony, obejmując większy obszar w krótszym czasie niż tradycyjne metody nadzoru.

Firma Asylon, twórca systemu DroneCore, zapewnia również dostęp ekspertów, którzy nadzorują działania z centralnej dyspozytorni w Pensylwanii w trybie 24/7/365, poprzez zdalnie sterowanie tymi systemami i analizę danych dotyczących bezpieczeństwa gromadzonych w czasie rzeczywistym w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przestrzeni dla członków zespołu GXO.

Żródło: GXO Logistics.

Czytaj także:
Współpraca ESA logistika i VersaBox w ramach HUBu Innowacji
GXO otwiera najbardziej nowoczesne centrum logistyczne dla branży farmaceutycznej
Logistyka wjeżdża w przyszłość. Czy technologie zapewnią jej sukces i zadowolonych pracowników?

Zaloguj się by skomentować