Zaloguj się

Wydawnictwa naukowe Łukasiewicz-PIT na Poznańskim Przeglądzie Książki Naukowej

  •  Oprac. T. J.
  • Kategoria: Edukacja

Ponad 300 tytułów 20 wydawców można oglądać podczas XXVI Poznańskiego Przeglądu Książki Naukowej. W gronie tegorocznych wystawców nie mogło zabraknąć Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego.

W historycznych wnętrzach Biblioteki Głównej UAM do końca czerwca Łukasiewicz – PIT prezentuje wybrane książki i czasopisma naukowe, które są świadectwem bogatego dorobku ekspertów reprezentujących poszczególne centra wchodzące w skład Instytutu.
Poznański Przegląd Książki Naukowej wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych Poznania, ale jest znany i doceniany nie tylko w stolicy Wielkopolski. Na inauguracji wydarzenia 7 czerwca w BG UAM było obecnych wielu wydawców, autorów i redaktorów. Nie zabrakło oczywiście czytelników, dla których książka naukowa pozostaje najrzetelniejszym i wręcz niezastąpionym źródłem informacji.
Na szczególną uwagę w naszej ekspozycji zasługują prezentowane wydawnictwa słownikowe: Słownik terminologii logistycznej, Sześciojęzyczny słownik techniki rolniczej, Podręczny słownik drzewny angielsko-polski. Pozycje te utorowały drogę do standaryzacji terminologii w różnych branżach. Oprócz książek prezentujemy czasopisma: „Logistyka”, „Rail Vehicles/Pojazdy Szynowe” i „Drewno. Prace Naukowe. Doniesienia. Komunikaty”.

Wystawa książek będzie czynna do końca czerwca br.

Ostatnio zmieniany w piątek, 10 czerwiec 2022 12:54
Zaloguj się by skomentować