Zaloguj się

Nowe połączenia cargo między Europą a Chinami

DHL Express zwiększa przepustowość cargo lotniczego pomiędzy Europą a Chinami, uruchamiając nowe połączenia na tej trasie. Ruch pomiędzy lotniskami w Shenzhen i Lipsku zostanie uzupełniony o dodatkowe sześć lotów, co zwiększy przepustowość o ponad 500 ton.

DHL Express, firma obsługująca międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze, uruchomiła nową trasę cargo, łączącą Chiny i rynek europejski. W ten sposób operator zwiększy przepustowość połączeń lotniczych w tej części świata. Celem DHL Express jest ułatwienie przepływów handlowych z południowymi Chinami oraz zwiększenie dostępu europejskich firm i konsumentów do dóbr i towarów z Azji.
- Uruchomienie nowej trasy jest odpowiedzią na ciągle rosnące potrzeby naszych klientów. Chiny bowiem to główny kierunek, skąd polskie przedsiębiorstwa importują towary. W ubiegłym roku liczba przesyłek z Państwa Środka była o ok. 50% większa niż z USA czy Niemiec – mówi Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w DHL Express Polska i dodaje: - Polscy konsumenci i przedsiębiorstwa najczęściej z Chin zamawiają elektronikę (części i podzespoły, narzędzia elektryczne, elektronikę użytkową i sprzęt domowy), a także odzież, dobra konsumpcyjne, części do aut, sprzęt budowlany i urządzenia medyczne. W samym 2021 roku import sprzętu elektronicznego z rynku chińskiego do Polski wzrósł aż o 66% w porównaniu do 2020 r.

Nowa trasa jest obsługiwana przez AeroLogic GmbH, towarową linię lotniczą założoną wspólnie przez DHL Aviation i Lufthansę Cargo. Spółka planuje sześć dodatkowych lotów tygodniowo w obie strony, które mają się odbywać z lotniska w Shenzhen (Chiny) do Lipska w Niemczech przez Dehli w Indiach. Połączenie będzie realizowane na pokładzie Boeinga 777F. Frachtowce należące do DHL charakteryzują się większą wydajnością w porównaniu do swoich poprzedników oraz spełniają najnowocześniejsze normy w zakresie zrównoważonego rozwoju lotnictwa. Nowe połączenia na trasie Europa-Chiny zwiększą przepustowość transportu towarów drogą lotniczą o ponad 500 ton.
- Mamy wielkie nadzieje w związku z uruchomieniem nowych połączeń na trasie pomiędzy Shenzhen a Lipskiem. Dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa wymiana handlowa stawia przed nami nowe wyzwania, a sytuacja zastana po pandemii na międzynarodowych rynkach wymaga od nas dodatkowych działań, aby odbudować zerwane łańcuchy dostaw. Ponadto chcemy zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na ekspresowe usługi logistyczne i wspierać naszych klientów w skalowaniu ich biznesu i rozwoju na całym świecie – dodaje Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w DHL Express Polska.
W październiku ubiegłego roku DHL Express uruchomił również trasę z Shenzhen do Los Angeles. Obecnie DHL Express obsługuje łącznie już ponad 30 lotów tygodniowo z Shenzhen Gateway.

Źródło: DHL Express

Czytaj także:
Wielka inwestycja Hermes Fulfilment w Polsce
Nowe wymagania dla przewoźników drogowych od 21 maja
Grupa Raben usprawnia zarządzanie „twardym” i „miękkim” HR przy pomocy rozwiązań SAP i Gavdi

Ostatnio zmieniany w środa, 15 czerwiec 2022 10:48
Zaloguj się by skomentować