Zaloguj się

Nowe centrum logistyczne GLP jako alternatywa dla magazynów miejskich

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Zakończyła się realizacja kolejnego projektu GLP, międzynarodowej firmy specjalizującej się w inwestycjach w obszarze logistyki, energii odnawialnej oraz technologii. Najnowszy budynek o powierzchni 35.500 m2 położony jest tuż za wschodnią granicą administracyjną Warszawy, przy węźle „Kobyłka” drogi ekspresowej S8.

Projekt powstał w wysokim standardzie i jest dostosowany do potrzeb szerokiego grona klientów. Dzięki dogodnej lokalizacji umożliwia łatwy dostęp do pozostałych części kraju. GLP Warsaw III Logistics Centre wyróżnia ponadstandardowa wysokość 12 metrów oraz liczne rozwiązania zgodne z praktykami GLP w zakresie zrównoważonego rozwoju. W budynku zwiększono liczbę świetlików dachowych, poprawiających naturalne doświetlenie strefy przydokowej, a także zastosowano oświetlenie LED sterowane systemem DALI. Na parkingu można skorzystać z ładowarek pojazdów elektrycznych, a na terenach zielonych powstały domki dla owadów, które wpłyną pozytywnie na bioróżnorodność okolicy. Wśród firm korzystających z GLP Warsaw III Logistics Centre są już takie firmy jak Sanico i Mateus. W budynku jest jeszcze dostępna powierzchnia – obiekt jest odpowiednio podzielony i gotowy do wprowadzenia się kolejnych użytkowników.

- Ukończenie tego projektu to istotne osiągnięcie w kontekście obecnej sytuacji rynkowej. GLP Warsaw III Logistics Centre gwarantuje sprawny dostęp do odbiorców zarówno w stolicy, jak i w całej wschodniej Polsce. Bliskość Warszawy to także atut dla pracodawców, którzy czerpią z puli wysoko wykwalifikowanych specjalistów - mówi Magdalena Górska-Wojtas odpowiedzialna za rozwój biznesu GLP w Warszawie i okolicach. - Obserwujemy niesłabnący popyt na powierzchnie magazynowe w sąsiedztwie Warszawy, dlatego już prowadzimy budowę 24.000 m2 Warsaw V Logistics Centre w Natolinie, tuż obok węzła autostrady A2 “Grodzisk Mazowiecki”.

Źródło: GLP

Czytaj także:
Nowy najemca magazynu w parku Hillwood Częstochowa Zachód
Maersk wybiera 7R Park Łódź East I
Boeing Distribution Services wynajął 3000 mk. w Panattoni Park Rzeszów Airport III

Zaloguj się by skomentować