Zaloguj się

Uruchomienie nowego centrum magazynowego na 20-lecie współpracy

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Na początku czerwca, w okrągłą rocznicę współpracy polskiego oddziału DHL Supply Chain z koncernem Henkel, w Raciborzu zostało uruchomione nowe centrum magazynowe. Nowoczesny i ekologiczny obiekt o powierzchni 9 tys. m kw. jest częścią już istniejącego kompleksu, w którym globalny operator logistyczny prowadzi operacje dla producenta chemii gospodarczej. Deweloperem obiektu jest Logicor.

Nowo otwarte centrum magazynowe powstało po sąsiedzku z funkcjonującą już halą, która zajmuje powierzchnię 22 tyś. m kw. Nowoczesny magazyn, w którym kolejne operacje dla giganta chemii gospodarczej prowadzić będzie firma DHL Supply Chain, został zaprojektowany i wybudowany w zgodzie ze standardami ujętymi w standardach ESG. Obiekt w Raciborzu jest ekologiczny, oszczędza energię, dba o racjonalne gospodarowanie zasobami, a do tego pozwala na komfortową i bezpieczną pracę. Wszystkie te elementy są wspólnym mianownikiem działań zarówno DHL Supply Chain, jak i Henkla oraz firmy Logicor. Otwarcie nowego magazynu zbiegło się również w czasie z przedłużeniem przez operatora logistycznego umowy najmu na dotychczas zajmowaną powierzchnię.

– Razem z Henklem, Logicorem i lokalnymi władzami tworzymy w Raciborzu wyjątkowo zgrany kwartet. Najwyższej klasy profesjonalizm w działaniu, zrozumienie wzajemnych biznesów i podobny schemat wartości pozwalają nam współtworzyć miejsce, które pisze gospodarczą historię regionu. Jestem przekonana, że w nowej lokalizacji zostanie wykorzystany pełen potencjał do rozwoju. Że będzie to miejsce, w którym będzie się pracować efektywniej i bardziej ekologicznie, po prostu lepiej. Tym bardziej, że funkcjonalność i jakość doskonale współgrają tu z rozwiązaniami, które mają realizować cele ESG i zrównoważonego rozwoju. – mówi Monika Duda-Tulejko, Managing Director, DHL Supply Chain.

Nowy moduł magazynowy będzie wspierał dynamiczny rozwój Henkla, który konsekwentnie – od ponad 30 lat – rozwija potencjał raciborskich zakładów. Tylko w ostatnich czterech latach koncern dwukrotnie inwestował w fabrykę przy czeskiej granicy. Na nowe hale i uruchomione w nich linie produkcyjne, pozwalające na wytwarzanie zupełnie nowego asortymentu, firma wydała ponad 100 mln złotych. Wizytówką nowo otwartego magazynu są m.in.: oświetlenie LED oparte o system sterowania DALI, inteligentne systemy pomiarowe czy panele fotowoltaiczne na dachu o zainstalowanej mocy 50 kWp. Dodatkowo, pracę w obiekcie będzie wspierała innowacyjna technologia Signu Smart Security Desk, która poprzez automatyzację w znacznym stopniu usprawni ruch na terenie kompleksu i wykonywane w nim operacje.

Czytaj także:
Boom sektora magazynowego
Morska Agencja Gdynia wynajmuje 22 800 m kw. w Panattoni Park Tricity East V
GXO otwiera najbardziej nowoczesne centrum logistyczne dla branży farmaceutycznej

Zaloguj się by skomentować