Zaloguj się

GXO rozszerza działalność na największym rynku logistycznym w Europie

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej ogłosił dzisiaj strategiczną decyzję znacznego zwiększenia swojego udziału w rynku logistyki magazynowej w Niemczech w ciągu najbliższych pięciu lat. Niemiecki rynek logistyki kontraktowej jest szacowany na 20 mld dolarów rocznego obrotu i ma rosnąć w tempie prawie 3,5% do 2023 roku, co stanowi wyjątkową okazję do rozwoju dla GXO.

– Widzimy ogromny potencjał rozwoju w Niemczech, dlatego stworzyliśmy doświadczony zespół, który pomoże nam zrealizować ten cel – powiedział Richard Cawston, Prezes GXO na Europę – Wobec dynamicznej sytuacji makroekonomicznej i zakłóceń w łańcuchu dostaw, który staje się coraz bardziej złożony, obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na automatyzację dla zapewnienia efektywności, produktywności i szybkiej poprawy wyników finansowych naszych klientów. Jesteśmy wiodącym w branży dostawcą technologii logistycznych oraz niestandardowych rozwiązań wpływających na jakość obsługi, elastyczność oraz skalowalność szczególnie w obszarze logistyki wielokanałowej, co sprawia, że należymy do najczęściej wybieranych operatorów logistycznych.

Szefem niemieckiego oddziału GXO został Heiko Oberländer posiadający ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży logistycznej. Heiko Oberländer pracował wcześniej w DSV, gdzie był odpowiedzialny za globalny rozwój biznesu, szczególnie w branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Pełnił również funkcje kierownicze w firmach Panalpina i Rhenus Logistics.

GXO należy do globalnych liderów logistycznych w sektorze modowym oraz e-commerce. Firma zamierza wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w tym obszarze oraz sukcesy osiągane w branży spożywczej, aby pozyskać nowych klientów na rynku niemieckim.

Czytaj także:
Uruchomienie nowego centrum magazynowego na 20-lecie współpracy
GXO wykorzystuje rozwiązania AI do zwiększenia wydajności magazynu
IKEA Retail zwiększa udział energii odnawialnej

Zaloguj się by skomentować