Zaloguj się

Nowa technologia śledzenia palet CHEP zwiększa efektywność łańcucha dostaw

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka
Nowa technologia śledzenia palet CHEP zwiększa efektywność łańcucha dostaw CHEP

Inteligentne urządzenia zainstalowane na paletach firmy CHEP zapewniają lepszą widoczność, kontrolę i bezpieczeństwo, jednocześnie zapobiegając „gubieniu” nośników. CHEP, firma oferująca rozwiązania dla łańcucha dostaw i lider w dziedzinie poolingu we współpracy z BXB Digital, również należącą do grupy Brambles, opracowała cyfrowe rozwiązania oparte na „Internecie rzeczy”, które mają na celu zwiększenie efektywności operacyjnej łańcuchów dostaw u klientów.

Zestaw palet wielokrotnego użytku firmy CHEP na całym obszarze kraju został wyposażony w urządzenia śledzące w celu zwiększenia widoczności nośników, zapewniając w ten sposób większą kontrolę, bezpieczeństwo oraz ochronę palety przed zagubieniem. W ten sposób zapobiega się ich znikaniu z obiegu. Urządzenia z czujnikami zbierają takie informacje jak lokalizacja i stan palet CHEP w trakcie ich przemieszczania się w ramach łańcucha dostaw.

Zestaw palet z urządzeniami śledzącymi został wprowadzony do nowoczesnego handlu, by pomóc wszystkim uczestnikom łańcucha dostaw w wykrywaniu nieefektywności oraz punktów „gubienia się” nośników, a także aby umożliwić opracowanie niezbędnych optymalizacji.

Połączenie naszych fizycznych palet z naszymi rozwiązaniami cyfrowymi pozwala nam dokładnie potwierdzić, gdzie znajduje się paleta lub produkt, i zapewnia nam cenny wgląd, aby proaktywnie zapobiegać przyszłym stratom, szkodom i kosztom – mówi Sylwester Nowak, Business Developement Analyst z CHEP. – Internet rzeczy i rozwiązania cyfrowe opracowane przez naszego partnera, firmę BXB Digital, dają nam możliwość dokładnego mapowania całego łańcucha dostaw, identyfikowania synergii oraz nieefektywności i wąskich gardeł. W przyszłości chcemy zmniejszyć obciążenia administracyjne i wykorzystać technologię do uproszczenia procesów, a także do zapewnienia naszym klientom pełnej przejrzystości – wyjaśnia.

Urządzenia wbudowane w palety CHEP są certyfikowane zgodnie z wymogami CE/EC, czyli są oceniane pod kątem zgodności z europejskimi normami bezpieczeństwa i innymi obowiązującymi przepisami. Dane gromadzone przez te urządzenia mogą być wykorzystywane przez firmę CHEP do zapewnienia lepszej obsługi klienta, śledzenia swoich palet i nośników oraz do uzyskiwania zbiorczych informacji statystycznych na temat łańcucha dostaw, co może stanowić wartość dodaną dla klientów CHEP.

Czytaj także:
DACHSER DIY Logistics wspiera zarządzanie całym procesem logistycznym
Wykorzystanie w przemyśle produkcyjnym technologii sztucznej inteligencji stwarza zupełnie nowe możliwości rozwoju
Cena, terminowość i możliwość monitoringu w czasie rzeczywistym to najważniejsze kryteria przy wyborze dostawców usług transportowych

Ostatnio zmieniany w piątek, 01 lipiec 2022 09:09
Zaloguj się by skomentować