Zaloguj się

Worldwide Logistics wynajmuje biura i magazyn w obiekcie Hillwood Mysłowice

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Międzynarodowa firma spedycyjna Worldwide Logistics wynajęła ponad 13 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w centrum logistycznym Hillwood Mysłowice. Park w Mysłowicach został już skomercjalizowany w całości.

Worldwide Logistics jest globalnym spedytorem (3PL) działającym w ponad 100 krajach. Oferuje zindywidualizowaną logistykę dla klientów m.in. z sektorów: spożywczego, modowego, energii odnawialnej, chemicznego oraz farmaceutycznego. Od 2012 roku Worldwide Logistics zajmuje się obsługą ładunków e-commerce. W parku w Mysłowicach firma wynajęła ponad 13 000 mkw powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej. Będzie to pierwszy magazyn Worldwide Logistics w Polsce.

– Z radością informujemy, iż Worldwide Logistics Group otwiera nowy obiekt w Polsce. Należy podkreślić wyjątkową rolę Hillwood w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Współpracujemy razem przy otwarciu wielu centrów logistycznych i jesteśmy przekonani, że wciąż będziemy korzystać z ich usług. Zespół Hillwood w profesjonalny i kreatywny sposób podchodzi do realizacji powierzonych zadań, przykłada uwagę do szczegółów, co wnosi powiew świeżego powietrza do procesu realizacyjnego – mówi Glenn Hayes, dyrektor zarządzający w Worldwide Logistics.

Hillwood Mysłowice to park logistyczny o powierzchni 24 000 mkw. Projekt zlokalizowany jest przy ulicy Mikołowskiej, zaledwie 2,2 km od węzła Mysłowice na autostradzie A4 oraz 5,3 km od węzła Brzęczkowice, łączącego autostradę A4 i drogę ekspresową S1.

– Dziękujemy firmie Worldwide Logistics za wybór parku magazynowego Hillwood Mysłowice na miejsce pierwszego magazynu firmy w Polsce. Dzięki doskonałej współpracy i zaangażowaniu obu stron, działalność w nowym miejscu najemca rozpocznie już w lipcu tego roku. Lokalizacja projektu w aglomeracji śląskiej zapewni naszemu Klientowi doskonałą bazę do przewozu towarów na rynki krajowe i zagraniczne – mówi Magdalena Ostrowska, Leasing Manager w Hillwood Polska.

Park w Mysłowicach to hala magazynowa wysokiego składowania o wysokości 10 m. Podobnie, jak we wszystkich budynkach dewelopera, w obiekcie zostało zamontowane oświetlenie LED. Na terenie centrum magazynowego deweloper wybudował duży i wygodny parking dla najemców oraz ich klientów.

Czytaj także:
FM Logistic rozwija usługi dla logistyki miejskiej i otwiera nowy cross-dock w Krakowie
ID Logistics uruchamia we Włoszech pierwsze centrum logistyczne dla e-commerce
Hillwood i Zalando znowu razem. Zielony magazyn powstał pod Bydgoszczą.

Zaloguj się by skomentować