Zaloguj się

DHL Supply Chain i Logicor kontynuują kooperację w Raciborzu

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

DHL Supply Chain przedłużył umowę najmu z Logicor, wiodącym właścicielem i zarządcą nieruchomości logistycznych w Europie dotyczącą  obiektu w Raciborzu. Hala została również rozbudowana o dodatkowe10 000 m kw. powiększając obecną przestrzeń magazynową do ok. 32 000 m kw.

Ukończona inwestycja, która jest idealnie zlokalizowana do celów dystrybucyjnych, umożliwi DHL Supply Chain dalszą obsługę swojego długoletniego klienta – firmy Henkel, międzynarodowego producenta artykułów chemicznych i konsumpcyjnych, który ma w swoim portfolio marki takie jak Unibond i Schwarzkopf.

Nieruchomość położona jest 4 km od centrum Raciborza i około 20 km od granicy polsko-czeskiej oraz 35 km od Ostrawy w Czechach. Aby zwiększyć poziom zrównoważenia, nowa część hali została wyposażona w oświetlenie LED z systemem sterowania DALI, panele słoneczne na dachu oraz inteligentne systemy pomiarowe. Technologia automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów umożliwia bezpieczniejszy i wydajniejszy przepływ ruchu na terenie całego obiektu.

– Ekspansja w Raciborzu stanowi kluczowy projekt dla naszego wieloletniego partnera, firmy Henkel i pomoże mu w realizacji strategicznego rozwoju w regionie.– powiedziała Monika Duda, Managing Director w DHL Supply Chain. – Ta nowo otwarta powierzchnia magazynowa wykorzystuje ekologiczne rozwiązania, które pomagają osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich naszych budynkach na całym świecie. Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą współpracę z firmą Logicor w Polsce. – dodaje

– Gratulujemy firmom DHL Supply Chain i Henkel 20-letniej współpracy na polskim rynku i cieszymy się, że mogliśmy odegrać rolę w tej relacji. DHL jest naszym wieloletnim klientem, a rozbudowa ta przyczyni się do ich dążenia do bycia neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, a także wpłynie na poprawę poziomu zrównoważonego rozwoju naszego portfolio. – powiedział Michał Ptaszyński, Country Manager w Logicor Polska.

Czytaj także:
Chiński gigant handlu internetowego w Panattoni Park Nadarzyn
Nowe centrum logistyczne GLP jako alternatywa dla magazynów miejskich
Nowe magazyny dla Adamed Pharma S.A.

Zaloguj się by skomentować