Zaloguj się

Pstryk i sprzedajesz! Nowa aplikacja dla e-commerce od GS1

GS1 Picture It! to aplikacja, która umożliwia łatwą obróbkę i edycję zdjęć produktowych dla e-commerce. Potwierdzanie autentyczności produktu teraz możliwe w kilku prostych krokach.

Towary podrobione to codzienność na marketplace’ach. Badanie Santander Consumer Banku „Bezpieczni na e-zakupach 2022” pokazało, że podczas zakupów w sieci 9 proc. respondentów trafiło na fałszywy e-sklep. Aby zapewnić użytkowników, że produkt jest autentyczny, producenci dodają zdjęcie do opisu produktu. Teraz mogą to robić za pomocą łatwej w użyciu aplikacji Picture It! od GS1 Polska.

GS1 Polska, organizacja zarządzająca kodami kreskowymi w Polsce, udostępniła aplikację Picture It!. To rozwiązanie szczególnie przydatne dla użytkowników GS1 działających w e-commerce. Aplikacja pozwala łatwo usunąć tło oraz przyciąć i edytować zdjęcia produktowe, przez co usprawnia ich dodawanie do globalnej bazy danych o produktach prowadzonej przez GS1. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Po jej zainstalowaniu użytkownik, który zaloguje się na platformę MojeGS1 uzyska kod QR, za pomocą którego będzie mógł ją aktywować. MojeGS1 jest platformą z rodziny cyfrowych rozwiązań wspierających właścicieli marek. Służy ona do aktywowania numerów GTIN i przesyłania obowiązkowych informacji, takich jak nazwa marki, opis produktu, globalna klasyfikacja produktów (GPC) i rynek docelowy do bazy danych GS1, a także na potrzeby usługi Verified by GS1.
Aplikacja Picture It! nie przechowuje żadnych danych osobowych.

Aplikację GS1 Picture It! rozwija GS1 in Europe, która łączy liderów branży, rząd, organy regulacyjne, środowisko akademickie i stowarzyszenia. Jej celem jest opracowanie wystandaryzowanych rozwiązań, które usprawniają wymianę danych.

Działanie aplikacji zostało zaprezentowane na filmie:

Czytaj także:
- MAKRO usprawnia darowizny dla Banków Żywności dzięki standardom GS1
- Ruszyła usługa Verified by GS1: polski handel mówi „sprawdzam!”

Ostatnio zmieniany w piątek, 08 lipiec 2022 12:03
Zaloguj się by skomentować