Zaloguj się

Nowy numer czasopisma LOGISTYKA już w sprzedaży!

Najnowszy numer czasopisma LOGISTYKA pt. "Recepta na logistykę: Jak nowoczesne technologie wspierają branżę medyczną" jest już dostępny do kupienia zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Bez nowoczesnej technologii i efektywnej logistyki trudno sobie dzisiaj wyobrazić sprawne funkcjonowanie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa. W czasach silnych zaburzeń na styku systemów społecznych, gospodarczych i politycznych, w czasach galopującej inflacji, rosnących kosztów prowadzenia biznesu, coraz szybciej zmieniających się potrzeb klientów i narastających wymagań związanych m.in. z ochroną środowiska, firmy szukają rozwiązań, które pozwolą przyspieszyć produkcję i uniezależnić ją od wahań w podaży specyficznych elementów, zoptymalizować koszty, usprawnić zarządzanie projektami i zautomatyzować te sfery biznesu, które są najbardziej powtarzalne i obarczone ryzykiem błędu ludzkiego.
Przyglądając się współczesnym szpitalom, przychodniom i aptekom, łatwo dostrzeżemy analogiczne działania, których celem jest wzrost wydajności, redukcja kosztów i optymalne wykorzystanie zasobów ludzkich. Parafrazując wcześniejsze zdanie – bez nowoczesnej technologii i sprawnej logistyki trudno sobie dzisiaj wyobrazić efektywnie funkcjonujący szpital czy aptekę. Automatyczne magazyny leków, mobilne roboty dostarczające sprzęt medyczny, zaawansowane aplikacje mobilne, algorytmy sztucznej inteligencji, autonomiczne pojazdy przewożące pacjentów czy też drony transportujące próbki krwi – to tylko mały wycinek tego, jak technologia i logistyka wspierają branżę medyczną.

W tym numerze poruszyliśmy temat trudny, ale bardzo ważny. Można w nim przeczytać o tym, jak szpitale, przychodnie i apteki korzystają z nowoczesnych technologii - mobilnych robotów, pojazdów autonomicznych, sztucznej inteligencji - w jaki sposób optymalizują koszty i redukują ryzyko błędów, w jaki sposób transportują produkty farmaceutyczne, wymagające często specjalnych warunków przechowywania. Wśród poruszonych tematów znajdują się m.in.:

  • Jak roboty zmieniają branżę farmaceutyczną?
  • Jak nowoczesne technologie wspierają poprawę jakości usług medycznych i czas reakcji na potrzeby pacjenta?
  • Jak transportować leki? Czy transport drogowy nadaje się do tego najbardziej?
  • Jakie korzyści niesie ze sobą standaryzacja i jak jest wykorzystywana w branży farmaceutycznej?
  • Czy warto zastąpić tradycyjne regały automatycznymi modułami magazynowymi?
  • Dlaczego warto inwestować w automatyzację?
  • Dlaczego powinno się stosować kody GS1 DataMatrix na opakowaniu jednostkowym leku?

 

Czasopismo Logistyka dostępne jest w wersji papierowej:

oraz w wersji elektronicznej:

Czytaj także:
- Czasopismo Logistyka w Twojej kieszeni!
- Czasopismo Logistyka w wersji audio!
- Nowy numer "Logistyki" w wydaniu elektronicznym
- Aktualności z portalu Logistyka.net.pl dostępne także w Wiadomościach Google
- Ruszamy z podcastami!

Zaloguj się by skomentować