Zaloguj się

Nowoczesne centrum rozwojowe ABB w zakresie automatyzacji maszyn i rozwiązań AI

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Firma ABB otworzyła nowy kampus innowacyjno-szkoleniowy w siedzibie B&R w Eggelsbergu w Austrii, w którym zlokalizowane jest międzynarodowe centrum automatyzacji maszyn i fabryk. Nowy kampus stworzy do 1000 dodatkowych miejsc pracy w sektorze zaawansowanych technologii i obejmuje światowej klasy laboratoria badawczo-rozwojowe, a także globalne zaplecze szkoleniowe dla nawet 4000 osób rocznie we współpracy z uniwersytetami. ABB zainwestowała 100 mln EUR w rozbudowę siedziby B&R.

Innowacje kampusu wokół sztucznej inteligencji oraz automatyzacji maszyn i fabryk odegrają zasadniczą rolę w uwolnieniu potencjału przyszłej produkcji przemysłowej - w sektorach takich jak elektronika, e-mobilność, przemysł spożywczy, recykling, logistyka czy rolnictwo. Zwiększą one wydajność i elastyczność, pomagając klientom stać się bardziej zrównoważonymi i produkować bliżej swoich rynków końcowych.

- Innowacja jest w DNA ABB od ponad 130 lat, a nasza dywizja, B&R, jest prawdziwym punktem zwrotnym innowacji w transformacji w kierunku bardziej zautomatyzowanej produkcji - powiedział prezes ABB Björn Rosengren. - Oficjalne otwarcie tego kampusu jest momentem dumy dla firmy ABB, ponieważ tworzymy wysoko wykwalifikowane miejsca pracy, jednocześnie kształtując maszyny i fabryki przyszłości razem z naszymi klientami.

Nowy kampus powiększa całkowitą powierzchnię siedziby B&R do ponad 100.000 m², czyniąc z B&R jedno z największych miejsc zintegrowanej produkcji, badań i szkoleń w Europie Środkowej, zatrudniające obecnie około 2400 pracowników. Rozbudowa uwolni również przestrzeń, która posłuży jako dodatkowe moce produkcyjne, aby zaspokoić rosnący popyt na produkty B&R.

- To jest dekada transformacji w kierunku robotyki i automatyki, ponieważ nasi klienci odpowiadają na globalne niedobory siły roboczej i dostaw, przyspieszające zapotrzebowanie konsumentów na spersonalizowane produkty oraz potrzebę bardziej zrównoważonego działania. Nowy kampus ABB będzie służył jako centrum współpracy z klientami na całym świecie, w którym współpracujemy z nimi, pomagając im odpowiedzieć na te trendy i wspierając B&R w stawaniu się partnerem z wyboru dla najbardziej ambitnych projektów automatyki przemysłowej na świecie - mówi Sami Atiya, dyrektor biznesu Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB.

Innowacyjno-szkoleniowy kampus ABB będzie pełnił rolę otwartego centrum innowacji, w którym B&R będzie ściśle współpracować z międzynarodowymi klientami, firmami i nowo powstałymi przedsiębiorstwami z całego regionu, a także z instytucjami badawczymi i edukacyjnymi, aby wspólnie opracowywać rozwiązania w zakresie automatyki i szkolić talenty potrzebne w fabrykach przyszłości.

- Na terenie kampusu najwyższy priorytet będzie miała edukacja. Nasza Akademia Automatyki będzie oferować inspirację i możliwości szkoleniowe dla nawet 4 000 studentów, praktykantów, ekspertów klientów i pracowników z całego świata każdego roku. B&R planuje zaoferować kształcenie dualne na poziomie uniwersyteckim we współpracy z instytucjami szkolnictwa wyższego - powiedział Jörg Theis, prezes B&R.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 12 lipiec 2022 08:26
Zaloguj się by skomentować