Zaloguj się

Happy Pack automatyzuje dostawy przesyłek kurierskich

Firma Happy Pack opracowała autorskie oprogramowanie ułatwiające działanie multikurierskich punktów prowadzonych przez sklepy czy placówki usługowe. Na rozwój projektu Happy Pack chce pozyskać środki od inwestorów społecznościowych. Właśnie trwa emisja akcji o wartości 1 mln zł, prowadzona we współpracy z platformą Beesfund.

Happy Pack wdraża autorskie oprogramowanie e-happy.pack, automatyzujące proces dostarczania i odbioru przesyłek kurierskich w punktach współpracujących z firmą partnerów.

- Posiadamy kilka własnych punktów usługowych, które służyły nam jako narzędzie do testów naszego pomysłu. Teraz nacisk kładziemy na współpracę z istniejącymi już punktami usługowymi czy małymi sklepami, do których przyzwyczajeni są mieszkańcy. To właśnie dla nich rozwijamy nasz autorski system ułatwiający uruchomienie i prowadzenie punktów PUDO z możliwością wdrożenia obsługi nadawania i odbierania paczek obsługiwanych przez wiodące firmy kurierskie – mówi prezes zarządu Happy Pack, Rafał Moryto.

System e-happy.pack to integracyjna platforma systemów logistycznych, która będzie współpracować z firmami kurierskimi, w tym UPS, DHL Express, Orlen Paczka. Jego adresatami są lokalni przedsiębiorcy, jak kawiarnie, kwiaciarnie, sklepy spożywcze, punkty usługowe, którzy w prowadzeniu punktu kurierskiego widzą możliwość dodatkowego przychodu. Istotną korzyścią dla przedsiębiorców jest usunięcie barier we wdrożeniu obsługi przesyłek przez pojedyncze punkty, takich jak skomplikowane umowy, długi czas oczekiwania na wdrożenie oraz konieczność zakupu sprzętu do obsługi klientów. Spółka Happy Pack chce zamknąć 2022 rok z liczbą 300 punktów partnerskich, ale w kolejnych latach będzie już liczyć je w tysiącach. W czerwcu podpisała umowę z dostawcą usług płatniczych Worldline na dostawę innowacyjnych terminali SoftPos, za pośrednictwem których możliwe będzie pobieranie opłat za nadawanie i odbieranie przesyłek kurierskich.

Spółka przygotowała strategię rozwoju sieci PUDO na okres 5 najbliższych lat. W tym czasie chce uruchomić 10.000 punktów partnerskich zlokalizowanych w całej Polsce. Kolejnym krokiem będzie podbój rynków Unii Europejskiej.

- Zakładamy, że ten okres, w którym budujemy nasz know-how w Polsce, pozwoli w przyszłości na szybkie i płynne dostosowanie e-happy.pack do wymogów w poszczególnych krajach. Krok ten ułatwi wypracowana już formuła współpracy z systemami funkcjonującymi w globalnych firmach kurierskich – zapowiada Rafał Moryto.

Aktualnie trwa emisja Happy Pack skierowana do inwestorów crowdfundingowych. Spółka planuje wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect na początku 2026 roku. Jeszcze przed debiutem zarząd Happy Pack rozważy przeprowadzenie skupu akcji własnych przy cenie wynoszącej 150% ceny emisyjnej akcji w bieżącej emisji.

Czytaj także:
DACHSER DIY Logistics wspiera zarządzanie całym procesem logistycznym
Wykorzystanie w przemyśle produkcyjnym technologii sztucznej inteligencji stwarza zupełnie nowe możliwości rozwoju
Cena, terminowość i możliwość monitoringu w czasie rzeczywistym to najważniejsze kryteria przy wyborze dostawców usług transportowych

Zaloguj się by skomentować