Zaloguj się

Automotive wraca do Panattoni

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Firma Panattoni zakończyła rozbudowę fabryki Kongsberg, producenta z branży automotive. Inwestycję zrealizowano w Brześciu Kujawskim, gdzie do już istniejących 16.000 m kw., deweloper dobudował kolejne 6.000 m kw., a cały proces zrealizował przy zachowaniu ciągłości produkcji istniejącego zakładu.

Panattoni dostarczyło dla branży samochodowej w Polsce w tym i ub. roku już 250 tys. m kw. Z tego ponad 30.000 m kw. deweloper zrealizował dla norweskiego producenta o globalnym zasięgu – firmy Kongsberg, a pod koniec 2021 r. ruszył z rozbudową zakładu firmy w Brześciu Kujawskim. Do 16.000 m kw. dostarczonych przez Panattoni w 2018 roku, przedsiębiorstwo dobudowało kolejne 6.000 m kw. W nowo powstającej części zamontowano urządzenia technologiczne dla potrzeb działu przewodów paliwowych i sprężonego powietrza „FTS” (fluid transport systems). Deweloper przygotował powierzchnię m.in. pod instalację stanowiska automatycznego montażu przewodów oraz stanowiska automatycznego znakowania i przycinania przewodów.

Po ukończeniu obecnej realizacji łączna powierzchnia dostarczona przez Panattoni dla firmy Kongsberg w Polsce wyniosła blisko 40.000 m kw. – w ramach realizacji w Brześciu Kujawskim i Koluszkach. To jednak tylko niewielki procent wszystkich realizacji dewelopera dedykowanych procesom produkcyjnym. W Europie Środkowej i Niemczech firma wybudowała już dotąd 50 obiektów typu BTS. Tylko w 2021 roku ukończyła inwestycje dla takich przedsiębiorstw jak Weber, Danfoss, Leviat, czy Reyaers Aluminium, a w latach poprzednich dostarczyła m.in. fabrykę zmywarek dla BSH, czy wózków widłowych dla Linde.

Zakład firmy Kongbserg znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Autostrady A1 - łączącej północną i południową granicę Polski – ok. 80 km. od geograficznego środka kraju. Ponadto położony jest w Brzeskiej Strefie Gospodarczej uważanej za motor napędowy całego regionu kujawsko-pomorskiego.

Zaloguj się by skomentować