Zaloguj się

Dźwig towarowy w magazynie - Dlaczego warto wybrać platformę towarową do transportu pionowego w hali magazynowej?

  •  Oprac. P.W.
  • Kategoria: Logistyka

Platformy towarowe w Polsce stają się coraz bardziej popularne i niezbędne w transporcie pionowym, czy to w magazynie, czy w nieruchomości komercyjnej i prywatnej, a liczba zastosowań dźwigów towarowych stale rośnie. Nie dziwi ten fakt, dźwig towarowy, znany również jako winda towarowa, pozwala firmie wykorzystać potencjał budynku, jego wysokość i zwiększyć cenną powierzchnię magazynową. Podczas całodziennej pracy z podnoszeniem i opuszczaniem ciężkich i dużych towarów ważne jest też, aby bezpieczeństwo ludzi było na pierwszym miejscu, a platformy towarowe są najlepsze do tego celu.

W dzisiejszych czasach napędzanych nowoczesną technologią, dźwig osobowy i winda towarowa czynią nasze życie łatwiejszym i wygodniejszym. W 2022 roku, producenci dźwigów towarowych oferują także proste i bezpieczne w użyciu - platformy towarowe, które posiadają nawet własną samonośną konstrukcję. W praktyce, oznacza to, że platforma towarowa w magazynie nie wymaga specjalnie skonstruowanego szybu, dzięki czemu można ją łatwo zainstalować w ciągu zaledwie kilku dni. Zastanówmy się zatem, czy warto zainstalować platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu?

Windy towarowe magazynowe

Niezależnie od tego, czy jest to strona internetowa poświęcona logistyce, czy portal branżowy, prawdopodobnie znajdziesz tam informację, że pandemia Covid była dobrym czasem dla firm zajmujących się przechowywaniem i transportem towarów i materiałów. Ale wypada zauważyć, że Polacy przyzwyczaili się do zakupów online na tyle, że obecnie, niektóre magazyny w Polsce odnotowują nawet 5 razy większe zapotrzebowanie na towary niż poprzednio, ponieważ zaspokajają potrzeby osób robiących zakupy przez Internet w domu.

Rozwój branży e-commerce sprawił, że w magazynach w Polsce, odpowiedni system przenośników i podnośników stał się podstawową potrzebą. Nieustanny transport pionowy towarów w niewielkiej hali magazynowej, z jednej kondygnacji na drugą, opiera się np. na zastosowaniu podnośników nożycowych, ale w 2022, w wielu magazynach, platformy towarowe i windy osobowo-towarowe są jednym z powszechnie stosowanych systemów. Jest to spowodowane tym, iż producenci dźwigów towarowych wprowadzili do swojej oferty, propozycję - platforma towarowa na wymiar i jest to sprzęt, który umożliwia ergonomiczny przewóz w górę i w dół ogromnych ilości towarów.

Dźwigi towarowe i małe windy towarowe w Polsce są instalowane głównie w budynkach komercyjnych, takich jak np.: obiekty handlowe, hotele, restauracje, salony i warsztaty samochodowe, place budowy, fabryki i magazyny. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ciężkimi ładunkami, spotykamy platformy towarowe, bo niezawodność sprzętu jest kluczowym aspektem, który decyduje o popularności tego wyboru. Nawet w przypadku nieporęcznych przedmiotów o dużych gabarytach, platformy towarowe są nie tylko niezawodne w działaniu, ale także bezpieczne i wytrzymałe.

Transport pionowy ciężkich ładunków

Jeśli transport pionowy ciężkich ładunków jest ważną częścią Twojego biznesu i jest to na przykład, składowanie i przemieszczanie zapasów (tzn. wyrobów i towarów), obsługa i pakowanie dostaw, musisz wspierać swoich pracowników - zapewniając im odpowiedni sprzęt! Dźwigi towarowe to stabilna platforma, na którą bez obaw można załadować duży udźwig i podnieść go bezpiecznie na wymaganą wysokość. Trzeba też pamiętać, że nie wszystko w magazynie można dźwignąć ręcznie, za pomocą wózka widłowego, bo może to spowodować obrażenia pracowników i inne szkody. Posiadanie odpowiedniego sprzętu dźwigowego do podnoszenia ciężkich towarów nie tylko ochroni pracowników, ale i przyspieszy pracę całego magazynu, bo zapewnia płynny i szybki przepływ materiałów i innych ładunków.

Winda towarowa-magazynowa to obecnie najbardziej wydajne i bezpieczne rozwiązanie do zarządzania magazynem i zapasami, ponieważ sprzęt ten odciąża pracowników przy pracach związanych z podnoszeniem i opuszczaniem ciężkich i dużych towarów między kondygnacjami w hali magazynowej. Warto bowiem pamiętać, że rozwój branży e-commerce po Covid i wynikające z tego, rosnące tempo sortowania i paletyzacji w magazynach, może stanowić poważne zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, a także wpłynąć na rotację kadry z powodu ciężkich warunków pracy.

W jaki sposób korzystanie z platform towarowych może ułatwić pracę magazynu?

W magazynach, platformy towarowe mogą być stosowane w: rampach załadunkowych, strefach pakowania i wewnątrz obiektu. Ten rodzaj dźwigów może być z powodzeniem instalowany również na zewnątrz budynku, ale zawsze zgodnie z wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego. Dźwigi towarowe oferują jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na ułatwienie szybkiego i wydajnego transportu pionowego w magazynie, bez względu na branżę, w której działasz! Efektywność w zarządzaniu transportem pionowym w magazynie ma duże znaczenie we wszystkim, od produktywności po wynik finansowy firmy i zapewnia większy zwrot z inwestycji w powierzchnię i w personel.

Windy towarowo-osobowe są idealne do pomieszczeń magazynowych o ograniczonej przestrzeni, ponieważ umożliwiają przenoszenie ładunków w towarzystwie pracowników, oszczędzając tym samym czas poświęcony na podstawowe czynności związane z ręcznym przewozem towarów. Dodatkowe sterowanie i urządzenie awaryjne, blokady oraz odpowiednie poręcze, sprawiają, że taka platforma towarowa jest w 100% bezpieczna dla pracownika. Dzięki windom towarowym jednocześnie oszczędzasz swój czas i zasoby ludzkie. Zamiast angażować kilku pracowników do transportu pionowego towarów w magazynie, możesz delegować ich do innych celów.

Gdzie kupić platformę towarową w Polsce? - podsumowanie:

Jeśli szukasz teraz w Internecie informacji - gdzie kupić solidną i wydajną platformę towarową, to z całą pewnością, ceniony producent dźwigów Global-Lift Polska zaprojektuje Twoją windę towarową w taki sposób, aby była ona w 100% dostosowana do Twoich konkretnych potrzeb w zakresie magazynowania i przewozu towarów.

Powinieneś wiedzieć, że montaż platformy towarowej “na wymiar” wymaga posiadania nie tylko doświadczenia, ale i wiedzy inżynierskiej, znajomości najnowszych technologii i rygorystycznego wzmocnienia systemów bezpieczeństwa do zmodyfikowanej wersji dźwigu i jest on możliwy do realizacji wtedy, gdy chcesz zainwestować swoje pieniądze w dźwigi z Global-Lift Polska - najlepsze windy towarowe w kraju!

Jeśli chodzi o platformy towarowe oraz dźwigi towarowe do dużych obciążeń, przeznaczone do ciągłej i wydajnej pracy w halach magazynowych, to warto polegać na sprzęcie dźwigowym zaprojektowanym i zainstalowanym przez Global-Lift Polska, bo są to doświadczeni i kompetentni specjaliści, którzy zawsze doradzą Ci najlepsze rozwiązanie!

Ostatnio zmieniany w czwartek, 04 sierpień 2022 11:54
Zaloguj się by skomentować