Zaloguj się

Najnowsze wyniki rankingu Miasta przyjazne kierowcom

Oponeo wraz z aplikacją Yanosik po raz kolejny wzięło pod lupę największe miasta w Polsce, sprawdzając, które z nich zasługuje by nazwać je miastem najbardziej przyjaznym kierowcom. Tegoroczna odsłona różni się jednak od poprzednich, jest interaktywna i pozwala na wygodne porównanie ze sobą danych z różnych miast oraz poprzednich edycji.

Mała liczba kolizji w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, płynność i dynamika jazdy po mieście czy też niskie koszty eksploatacyjne samochodu – to tylko część wymagań, które należało spełnić, aby móc znaleźć się na szczycie lub w czołówce rankingu. Sprawdzane były też inne, ważne aspekty dla kierujących, takie jak infrastruktura dla samochodów elektrycznych, system carsharingu czy abonamenty i ulgi parkingowe. W poszczególnych kategoriach przyznawane były punkty, które finalnie składały się na końcową ocenę miasta.

Nowa forma rankingu, nowe możliwości

Gdańsk i Częstochowa to bezapelacyjni zwycięzcy tegorocznej edycji, nie w każdym jednak rankingu zajmowały tę samą pozycję. Najnowsza struktura rankingu Oponeo daje możliwość porównywania ze sobą najnowszych wyników poszczególnych miast z ich wynikami w poprzednich edycjach. Dzięki temu można nie tylko poznać mocne i słabe strony polskich aglomeracji, ale również zyskać obraz, jak na przestrzeni lat zmieniała się infrastruktura samochodowa w Polsce.

Kto zyskał, a kto stracił?

Jak pokazują wyniki rankingu, Warszawa z roku na rok staje się miastem coraz bardziej przyjaznym kierowcom. Pozycja stolicy w tegorocznej klasyfikacji generalnej znacząco się poprawiała. Z drugiej strony trwająca od czterech lat zwycięska passa Lublina została przerwana i z samego szczytu rankingu, miasto spadło na przedostatnią lokatę.
Pełen ranking dostępny jest na dedykowanej stronie: https://www.oponeo.pl/ranking-miast-przyjaznych-kierowcom.

Czytaj także:
Przyszłość miast należy od stref czystego transportu
GLS klimatycznie neutralny do 2045
Elektryczne autobusy Solarisa jadą do Hiszpanii

Zaloguj się by skomentować