Zaloguj się

Nowe centrum dystrybucyjne Markat Plus pod Krakowem

  •  Oprac. M.T
  • Kategoria: Logistyka
Nowe centrum dystrybucyjne Markat Plus pod Krakowem Panattoni

Firma Markat Plus, dystrybutor płyt i materiałów drewnopochodnych zdecydowała się wynająć ponad 7 300 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Kraków III. To kolejne centrum dystrybucyjne lidera w branży w regionie Małopolski, które będzie pełniło również funkcję showroomu. Markat Plus w transakcji reprezentowała firma AXI IMMO.

Markat Plus od 2006 r. zajmuje się sprzedażą materiałów budowlanych ze specjalizacją we wszystkiego rodzaju płytach budowlanych i konstrukcyjnych. Firma oferuje również płyty meblowe w tym płyty drewniane i drewnopochodne. Markat Plus od kilku jest autoryzowanym przedstawicielem marki SWISS KRONO oraz PAGED Sklejka w Polsce.

Leasing magazynu bezpieczniejszym rozwiązaniem

– Poszukiwaliśmy magazynu zlokalizowanego na południe od Krakowa, w stosunkowo niedużej odległości od siedziby głównej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uważamy, że lokalizacja w pobliżu A4 oraz w bezpośrednim sąsiedztwie dużej aglomeracji istotnie zwiększy nasze możliwości dystrybucyjne. Zdecydowaliśmy się wynająć powierzchnię magazynową w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Kraków III. Sądzimy, że w obecnej sytuacji rynkowej tj. przy rosnącej inflacji, która ma bezpośrednie przełożenie na wzrost cen materiałów i wykonawstwa bezpieczniejszą opcją będzie leasing długoterminowy – komentuje Michał Banasik współwłaściciel firmy Markat Plus.

Firma Markat Plus zajmie 6 960 mkw. powierzchni logistyczno-dystrybucyjnej, którą uzupełni 370 mkw. nowoczesna przestrzeń biurowo-wystawowa.

– Klient od początku współpracy był bardzo konkretny i miał mocno sprecyzowane oczekiwania. Po pierwsze względem poszukiwanej powierzchni, a po drugie w kontekście rzetelnego i doświadczonego na rynku dewelopera. Po ustaleniu najważniejszych parametrów dotyczących nowego centrum logistycznego szybko przystąpiliśmy do przeselekcjonowania oferty istniejących parków magazynowych. Wybór Panattoni Park Kraków III okazał się najlepszą dostępną opcją m.in. ze względu na dużą elastyczność przy aranżacji showroomu oraz możliwość przyszłej ekspansji pod jednym dachem – wyjaśnia Marta Nowik, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Kraków to wymagający rynek magazynowy

– Krakowski rynek magazynowy należy do tych bardzo wymagających, w których o sukcesie transakcji decydują wielokrotnie detale. Dużą zaletą naszego parku magazynowego jest jego komfortowa lokalizacja pod względem oddalonego o niecałe 3 km wjazdu na autostradę A4, a także wysoki standard techniczny samej nieruchomości – przekonuje Filip Noworól, Senior Leasing Manager, Panattoni.

Czytaj także:
Sprzedaż pięciu parków logistycznych Panattoni w Polsce za 160 mln Euro
Ruszyła budowa pierwszego parku logistycznego w Polsce finansowanego przez Newport Logistics Fund
Debiut Ideal Idea City Park Poznań

Zaloguj się by skomentować