Zaloguj się

Best Forklift Operator – premiera symulatora wózka widłowego

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Wczoraj odbyła się premiera gry Best Forklift Operator, wydanej przez studio Gamedust SA, a wykonanej przez poznańską firmę Setapp Sp. z o. o. To tytuł, który oddaje realia pracy w magazynie przy rozładunku i załadunku towaru.

Best Forklift Operator powstał na bazie profesjonalnego symulatora szkoleniowego, i poza możliwością standardowego grania na klawiaturze lub padzie, może być także uruchomiony na goglach wirtualnej rzeczywistości (VR). Twórcy przywiązali dużą uwagę do mnogości zadań, wyglądu gry i oddaniu klimatu pracy na magazynie. Gra została także przystosowana do tego, by być czytelna dla każdego odbiorcy. Zarówno zadania jak i sposoby sterowania wózkiem są przedstawione tak, by bawić nie tylko profesjonalistów i zaangażowanych graczy, ale i osoby, które tylko okazyjnie grają na komputerze.

Od kwietnia 2022 Best Forklift Operator był dostępny na Steam w formie wczesnego dostępu (Early Access), by gracze mogli testować produkt jeszcze przed premierą pełnej wersji. Dzięki komentarzom i opiniom społeczności gra była wielokrotnie aktualizowana. Poprawiono znalezione w niej błędy, oraz rozbudowano ją o nowy magazyn, ciekawsze misje, tryb swobodnej jazdy, nowe wózki widłowe, czy nawet tryb Arcade, w którym zamiast porządkować ładunki - robimy jak największy bałagan. Zwiększono także liczbę możliwych konfiguracji i zadbano o dodanie niemieckiej wersji językowej (poza angielską, dostępną od początku). Wszystkie rezultaty graczy umieszczane są na globalnej tablicy wyników, dzięki czemu można też porównać swoje umiejętności i czasy wykonania zadań z graczami z całego świata.

Połączenie modnego w tym momencie gatunku symulatorów, z niezagospodarowanym tematem wózków widłowych, oraz podstawami w postaci silnika gry zaczerpniętego z profesjonalnego symulatora powinny zwrócić uwagę na ten tytuł. To jedna z niewielu sytuacji, gdy można połączyć chwilę zabawy i relaksu z precyzyjnym ustawianiem ładunków na regałach. Zwłaszcza gdy uruchamiamy tytuł w trybie VR, wrażenia z zabawy są szczególnie sugestywne i mogą stanowić wstęp do treningu jazdy wózkiem widłowym.

Best Forklift Operator dostępny jest na komputery osobiste poprzez platformę Steam. https://store.steampowered.com/app/1684670/Best_Forklift_Operator/

Czytaj także:
- Symulator czynności magazynowych w świecie wirtualnym
- Rozszerzona rzeczywistość w magazynie
- VR w szkoleniach logistycznych

Zaloguj się by skomentować