Zaloguj się

260 tysięcy złotych od HoppyGo dla właścicieli samochodów

HoppyGo to platforma oferująca pośrednictwo w wynajmie samochodów od prywatnych właścicieli. Taki społecznościowy carsharing typu peer-to-peer staje się coraz bardziej popularny także w Polsce, a prywatni właściciele samochodów zarabiają dzięki niemu średnio 5-10 tys. zł rocznie.

HoppyGo, wspierane przez SKODA AUTO DigiLab zostało założone w 2017 r. w Pradze. Platforma działa na terenie Czech, Słowacji, a od roku również w Polsce, przyczyniając się do efektywniejszego wykorzystania aut już użytkowanych.

- Najprościej mówiąc, HoppyGo to taki samochodowy Airbnb, którego ideą jest niedroga, elastyczna mobilność na kliknięcie, poprzez aplikację. Jeśli rozejrzeć się wokół, widać wiele zaparkowanych rzadko eksploatowanych samochodów, więc dlaczego nie zarabiać pieniędzy na samochodzie stojącym w garażu czy na ulicy? – mówi Robin Švaříček, prezes HoppyGo.

Po roku działalności w Polsce platforma zarejestrowała ponad 19 tysięcy użytkowników, a właścicielom samochodów wypłaciła łącznie aż 260 tys. zł. Kierowcom oferuje obecnie ponad tysiąc pojazdów do wyboru. HoppyGo nie pobiera od właścicieli aut opłat za użytkowanie aplikacji. A zapłatę za wynajem otrzymują na swoje konto bankowe najpóźniej w ciągu siedmiu dni roboczych.

- Na HoppyGo można zarejestrować samochód mający nawet 15 lat lub maksymalnie do 300 tys. km przebiegu. Na te samochody jest największy popyt, bo są tanie. Jednym z przykładów jest Fiat Grande Punto z 2007 roku, który w zeszłym roku zarobił 9,5 tys. zł - dwukrotnie więcej niż wynosi jego cena rynkowa. Mamy też aktywnego właściciela, który zarobił aż 65 tys. złotych. Średnio aktywni właściciele zarabiają 5-10 tys. zł rocznie, dzięki czemu mają dodatkowy dochód np. na pokrycie kosztów utrzymania i eksploatacji samochodu – podkreśla Robin Švaříček.

Rejestracja, opłaty, ubezpieczenie i przekazanie samochodu odbywają się poprzez aplikację mobilną HoppyGo. Pojazdy są wypożyczane na minimum jeden dzień, ale zdarzają się miesięczne czy nawet roczne umowy. Jednak średnia wynajmu wynosi tydzień i są to zwykle auta wypożyczane na wakacyjne wyjazdy, dużą popularnością w tym okresie cieszą się m.in. kombi, kabriolety, SUV-y czy VAN-y a nawet kampery. Kierowcom oferowane jest również elastyczne ubezpieczenie szwedzkiej firmy Omocom AB, obsługującej platformy carsharingowe w Europie Zachodniej. Polisa zapewnia właścicielom samochodów jeszcze lepsze warunki ubezpieczenia wynajmów realizowanych przez HoppyGo w zakresie AC i assistance 24/7.

Źródło: PAP MediaRoom

Czytaj także:
Przyszłość miast należy od stref czystego transportu
51 tysięcy samochodów elektrycznych w Polsce
ABB otwiera centrum produkcji i rozwoju technologii szybkich ładowarek

Zaloguj się by skomentować