Zaloguj się

Omega Pilzno wybiera system TIMATE

Operator logistyczny Omega Pilzno podpisał umowę z firmą TIMATE na wdrożenie systemu do zarządzania pracownikami i procesami. Głównym celem implementacji jest zwiększenie efektywności funkcjonowania przez optymalizację procesów i lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich w obszarze logistyki kontraktowej.

Omega Pilzno od 30 lat obsługuje złożone procesy logistyczne na całym świecie. Oferuje transport drogowy i morski oraz logistykę magazynową. Ułatwia swoim klientom efektywne zarządzanie zapasami oraz zwiększa elastyczność w łańcuchu dostaw. Zatrudnia ponad 1000 pracowników.

Zarząd firmy zdecydował się na wdrożenie systemu TIMATE, by zoptymalizować procesy w przedsiębiorstwie, jak najwydajniej zorganizować pracę zespołów i uprościć komunikację na linii biuro - lider zespołu - pracownik magazynu.

– W codziennej pracy wykorzystamy przede wszystkim oferowaną przez TIMATE możliwość monitorowania w czasie rzeczywistym aktywności pracowników magazynowych. Dzięki temu będziemy mogli dokładniej przeanalizować i zoptymalizować nasze procesy oraz usprawnić pracę zespołów. Równie ważne jest dla nas uproszczenie komunikacji między różnymi grupami pracowników. Szybkie przekazywanie informacji, zadań i danych o statusie ich realizacji pozwoli nam udoskonalić proces planowania czasu pracy – mówi Albert Krawczyk, Menedżer Logistyki w Omega Pilzno. – Wybraliśmy TIMATE między innymi dlatego, że producent ma już doświadczenie we współpracy z branżą logistyczną. Doceniamy też związane z tym zrozumienie potrzeb klienta oraz elastyczne podejście do projektu.

Omega Pilzno to kolejna firma logistyczna, która wdraża system TIMATE.

– Trzeba pamiętać, że efektywność w tej branży jest krytyczna, a my właśnie na tym skupiamy swoją uwagę. System pozwala bardzo wnikliwie śledzić procesy, lepiej organizować pracę. Dobre zarządzanie zasobami ludzkimi i procesami to klucz do sukcesu w logistyce. Przy tym wszystkim w znaczący sposób wspieramy bezpieczeństwo pracowników – komentuje Sebastian Młodziński, CEO TIMATE.

Projekt wdrożeniowy rozpoczął się w lipcu bieżącego roku.

Czytaj także:
Wdrożenie platformy do zarządzania zintegrowaną informacją cyfrową - Cyfrowy Bliźniak Portu Gdynia
Coboty podnoszą konkurencyjność polskich MŚP. Dobry przykład udanego wdrożenia
Coraz bliżej prawdziwej logistyki bez papieru

Zaloguj się by skomentować