Zaloguj się

DB Schenker uruchamia pierwsze loty czarterowe między Europą i Ameryką Południową

Pierwszy transatlantycki czarter do Ameryki Łacińskiej w historii DB Schenker • Rozbudowa globalnej sieci połączeń lotniczych • Niezawodna przepustowość dla stabilnych łańcuchów dostaw

Począwszy od sierpnia, DB Schenker oferuje dodatkowe czartery przez Atlantyk. Nowa trasa rozpoczyna się w Holandii i prowadzi do Brazylii, uwzględniając dwa międzylądowania w USA. Biorąc pod uwagę Amerykę Południową dostępne są bezpośrednie połączenia do Argentyny i Chile. Cotygodniowe czarterowe loty towarowe zapewniają 50 ton ładowności i wzmacniają rosnącą sieć lotów międzykontynentalnych DB Schenker.

– Aby gospodarki mogły funkcjonować, firmy wymagają stabilnych łańcuchów dostaw. Rozszerzając naszą sieć lotów do Ameryki Południowej, zapewniamy rynkowi nowe źródło niezawodnej przepustowości. Z przyjemnością możemy powiedzieć, że zapotrzebowanie już teraz jest duże. – mówi Thorsten Meincke, Global Board Member for Air & Ocean Freight w DB Schenker:

W każdą niedzielę wieczorem samolot wylatuje z Amsterdamu (AMS), zatrzymując się w poniedziałek w Nowym Jorku (JFK) i Miami (MIA). Tego samego dnia dociera do Viracopos (VCP) w pobliżu São Paulo. We wtorki realizowane jest bezpośrednie połączenie do Buenos Aires (EZP), w środy - do Santiago de Chile (SCL). Nowa transatlantycka trasa będzie obsługiwana samolotami Boeing 767. Międzylądowanie lotu czarterowego w Miami umożliwia dostęp do wielu dalszych destynacji z oferty przewoźnika.

Pierwsze rezerwacje obejmują zróżnicowany asortyment towarów, w tym części samochodowe. Na życzenie można również przewozić ładunki w kontrolowanej temperaturze i towary niebezpieczne. W Europie loty te łączą się bezproblemowo z siecią transportu lądowego DB Schenker.

Czytaj także:
Nietypowa dostawa modelu samolotu myśliwskiego
Czy zrównoważone paliwa lotnicze chronią środowisko?
Międzynarodowy transport multimodalny Frigo Logistics

Zaloguj się by skomentować