Zaloguj się

Powstaje Panattoni Park Nadarzyn II – ponad 91 000 m kw.

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z budową Panattoni Park Nadarzyn II. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni blisko 20 ha i zajmie prawie 100 000 m kw.

W drodze po drugi milion. Panattoni w kolejnym regionie zbliża się do 2 mln dostarczonej powierzchni. 20km od centrum Warszawy deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Nadarzyn II. Firma dostarczy dwa budynki, które zajmą łącznie 91 000 m kw. Aż 25 800 m kw. – ponad połowę pierwszego z realizowanych obiektów – zajmie międzynarodowy operator logistyczny. Będzie stąd prowadzić operacje dla jednego z globalnych liderów rynku wyposażenia wnętrz. Przedsiębiorstwo skorzysta m.in. ze specjalnych doków kurierskich, stref ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo, Panattoni zwiększy zabezpieczenia przeciwpożarowe powierzchni ze względu na wrażliwość obsługiwanych produktów. Najemca uzyska wczesny dostęp do obiektu już w lutym 2023 roku. Realizacja będzie certyfikowana metodą BREEAM na poziomie Excellent.

– Siłą rynku warszawskiego są liczne ośrodki w niedużej odległości od stolicy, które łącznie z możliwościami samego miasta, decydują o ogromnym potencjale regionu. Takie miejscowości i ich okolice jak Pruszków, Radzymin, Konotopa czy Grodzisk, już przyciągają liderów, a kolejnym rosnącym rynkiem jest właśnie Nadarzyn. Niedawno ogłaszaliśmy wynajęcie powierzchni w pierwszym wybudowanym w tej okolicy parku przez giganta światowego e-commerce – a teraz, w drugim realizowanym już parku, blisko 30 proc. wynajmuje operator logistyczny. Wygląda na to, że Nadarzyn staje się kluczowym ośrodkiem logistycznym w regionie, a jego znaczenie będzie tylko rosło – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Coś się kończy, coś zaczyna. Panattoni ruszyło z budową drugiego nadarzyńskiego parku od razu po ukończeniu Panattoni Park Nadarzyn. Pierwsza inwestycja w tej okolicy powstała w Urzucie i zajęła 54 000 m kw. Doskonale sprawdziła się jako zagłębie logistyczne, ponieważ funkcjonują w niej dwaj międzynarodowi operatorzy. Wynajęcie ponad 25 000 m kw. w Panattoni Park Nadarzyn II przez kolejnego operatora, tylko potwierdza atrakcyjność tej okolicy dla branży.

Niesłabnące zainteresowanie okolicami Warszawy. Panattoni stale poszerza swoje portfolio w regionie stolicy. W I kwartale 2022 r. popyt na powierzchnie przemysłową w okolicach Warszawy był drugim, największym w Polsce. To jeden z najprężniej rozwijających się rynków w Europie, który korzysta z doskonałej lokalizacji na przecięciu europejskich szlaków transportowych i dostępu do zasobów ludzkich – w regionie stołecznym mieszka ponad 5 mln ludzi.

Czytaj także:
Nowy magazyn spekulacyjny powstaje w Prologis Park Wrocław III
Połowa z budowanych magazynów ma już najemcę, na nowe przyjdzie dłużej poczekać
7R City Flex Warsaw Airport I kupiony przez Macquarie Asset Management

Zaloguj się by skomentować