Zaloguj się

Nowe frachtowce we flocie UPS

Amerykańska firma logistyczna UPS podjęła decyzję o powiększeniu floty i zakupie ośmiu nowych frachtowców Boeing 767. Po sfinalizowaniu transakcji flota lotnicza UPS liczyć będzie 108 samolotów. Działanie to jest kluczowe dla realizacji globalnej strategii firmy, która stawia „klienta na pierwszym miejscu”. Dodatkowo, nowe frachtowce mają zaspokoić obecne rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne, jakie charakteryzuje dynamiczne rynki np. w sektorze opieki zdrowotnej czy w środowisku rozwijających się, małych firm.

– Flota samolotowa jest jedną z najwszechstronniejszych, ponieważ umożliwia ona połączenia zarówno między europejskimi krajami, jak i z resztą międzynarodowych rynków. Zależy nam na tym, żebyśmy mieli jak najwięcej opcji, które pomagają nam zapewnić wyjątkowe usługi naszym klientom. Realizację tego celu rozpoczęliśmy już w grudniu ubiegłego roku, kiedy to złożyliśmy zamówienie na pierwszych 19 frachtowców. Teraz zamówiliśmy kolejne osiem. Pozyskanie 27 nowych samolotów znacznie zmodernizuje naszą obecną flotę, jednocześnie poprawi się wydajność, ekspresowość oraz elastyczność naszych usług – komentuje Nando Cesarone, UPS Executive Vice President and President U.S.

UPS jest jednym z pierwszych klientów Boeinga, który zaopatrzył się w model 767. Obecnie, po wielu latach doświadczeń z używaniem samolotów Boeing 767, firma otwarcie przyznaje, że frachtowce z tym oznakowaniem są idealnym połączeniem zasięgu oraz dużej ładowności, dzięki czemu możliwy jest przewóz nawet 52,4 ton ładunku. Od 1995 roku do floty UPS trafiło już 80 maszyn tego typu. Pierwsze zamówione samoloty mają zostać dostarczone do przewoźnika już w 2025 roku i umożliwią znacznie szybsze reagowanie na wymagania klientów.

Czytaj także:
Międzynarodowy transport multimodalny Frigo Logistics
UPS wyznacza nowe cele na drodze do zrównoważonego rozwoju
Jak zminimalizować wpływ lotnictwa na środowisko?

Zaloguj się by skomentować