Zaloguj się

Bezpieczne dla szkła przesyłki e-commerce bez plastiku

W ostatnich latach świadomość klientów dotycząca kwestii ochrony środowiska wzrosła do tego stopnia, że firmy i producenci są gotowi na poszukiwanie rozwiązań w pełni wpisujących się w dostarczenie swoim odbiorcom ekologicznych i nowatorskich patentów w procesie pakowania produktów. Pionierem na polskim rynku w tej dziedzinie, z 100% wykorzystaniem ekologicznych zabezpieczeń przesyłek, jest huta Trend Glass zajmująca się produkcją szkła użytkowego.

Wyzwanie – zapewnienie rozwiązania eko przy obsłudze e-commerce.

Wspólne przygotowanie sprawnego i bezpiecznego procesu pakowania, konfekcjonowania i wysyłki przesyłek zawierających delikatne produkty szklane. Wszystkie elementy opakowania od pudełka poprzez taśmę i wypełniacze miały być z materiałów recyklingowych, nadających się do ponownego przetworzenia lub poddających się biodegradacji.

Rozwiązanie – w pełni ekologiczne, biodegradowalne i bezpieczne

Aby w pełni spełnić wysokie wymagania klienta połączone zespoły Trend Glass i Rohlig Suus Logistics w ciągu zaledwie 8 miesięcy zbadały rynek opakowań ekologicznych, wybrały i przetestowały dostępne opakowania pod względem bezpieczeństwa przesyłek oraz ustawiły cały proces obsługi, w tym integrację sklepu internetowego klienta z systemem zarządzania stanami magazynowymi, przy obsłudze najbardziej wymagającego materiału jakim są wyroby szklane. Z inicjatywy huty Trend Glass powstały formy i innowacyjne wytłoczki zabezpieczające szklaną zawartość, specjalnie zaprojektowane pod wielkości opakowań.

– Jednym z filarów filozofii firmy Trend Glass jest troska o ekologię. Nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem procesów z tym związanych i minimalizowaniem negatywnego wpływu na środowisko. Obniżamy zużycie energii, kontrolujemy i zarządzamy: spalinami, energią elektryczną, wodą oraz surowcami, redukujemy emisje CO2 i stawiamy na odnawialne źródła energii. Stawiamy również na rozwiązania, które są ważne dla nas i dla naszych partnerów. Nasze opakowania transportowe składające się z kartonu i wytłoczki w środku są tego dobrym przykładem. Produkowane są z najbardziej ekologicznego materiału- masy celulozowej, która powstaje ze zużytej tektury i papieru, a ich produkcja jest wolna od środków chemicznych i plastiku. Posiadają one certyfikat FSC- dowód na to, że materiały, które zostały użyte, pochodzą z lasów prowadzonych zgodnie z zasadami ekologii. Cenimy sobie wszystkie współprace, które tak jak my wspierają działania prośrodowiskowe poprzez posiadane Certyfikaty FSC, ISO14001, ISO50001 – mówi Nina Rędzia z TREND GLASS.

Tylko wspólne i odpowiedzialne działania mogą zwiększyć skalę i zasięg zmian w prowadzeniu zrównoważonego biznesu

– Od lat stawiamy na ekologiczne rozwiązania. Widzimy, że coraz więcej naszych klientów również podchodzi odpowiedzialnie do kwestii ekologii. W tym wypadku największym wyzwaniem było znalezienie rozwiązania do transportu szkła – mówi Artur Malarski, dyrektor logistyki kontraktowej w Rohlig Suus Logistics. To pierwszy na taką skalę projekt gdzie poszukiwaliśmy na rynku rozwiązań w pełni ekologicznych z wykorzystaniem materiałów wtórnych i jednocześnie biodegradowalnych. Udało się zrealizować oba te cele i jesteśmy z tego dumni. To pokazuje, że można prowadzić biznes z myślą o środowisku – dodaje Malarski.

Czytaj także:
ROHLIG SUUS Logistics z pierwszym raportem ESG
Komentarz w dobrym klimacie: Jakie potrzebne są zmiany w naszym kraju, aby firmy mogły tworzyć efektywny obieg zamknięty opakowań?
Branża opakowań pod presją rosnących cen surowców

Zaloguj się by skomentować