Zaloguj się

CEVA Logistics podpisuje nowy kontrakt z BestSecret i otwiera logistyczne centrum fulfillment w Polsce

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

CEVA Logistics łączy konsumentów w Europie z markami modowymi premium i luksusowymi dzięki podpisaniu długoterminowej umowy z BestSecret, wiodącą europejską platformą sprzedażową on-line w branży fashion dla towarów premium i luksusowych w niższych cenach. CEVA będzie zarządzać logistyką i operacjami w nowym centrum fulfillment dla e-commerce o powierzchni 80 tys. mkw. w Sulechowie.

Nowe centrum fulfillment dla e-commerce BestSecret położone będzie w Sulechowie, w woj. lubuskim, tuż przy granicy z Niemcami. Rozpoczęcie działalność operacyjnej w obiekcie przewidywane jest na wiosnę 2023 roku. Wspólnie z BestSecret, zespół CEVA będzie odpowiadać za obsługę odzieży designerskiej ok. 3 tys. różnych marek i ich wysyłkę do klientów BestSecret w całej Europie.

Obiekt typu greenfield projektowany z uwzględnieniem wydajności i przyszłego rozwoju

Projektowanie i uruchomienie centrum fulfillment realizowane jest przy ścisłej współpracy obu firm. Kompleksowe zarządzanie przez CEVA operacjami w centrum fulfillment obejmie przyjęcie towarów przychodzących, kontrolę jakości, składowanie towarów, kompletację i wysyłkę zamówień do klientów w całej Europie oraz dostawy towarów do sklepów BestSecret, a także inne usługi o wartości dodanej.

Centrum fulfillment typu greenfield o powierzchni ponad 80 tys. mkw. będzie posiadać dużą liczbę doków załadunkowych, a wewnątrz zostanie wyposażone w szeroką gamę maszyn pakujących. Ogólnie, obiekt został zaprojektowany tak, aby zapewnić pełną elastyczność w zakresie rozszerzania lub dodawania nowych funkcjonalności, w odpowiedzi na wymagania rynkowe lub operacyjne.

Przepustowość i wydajność centrum fulfillment będą wspierać najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu automatyzacji, w tym system sortowania. Strefa składowania obejmie pięciopoziomową pick tower.

Wspierając szybki rozwój BestSecret, CEVA i BestSecret przygotowały modułową strukturę, która umożliwi jak najszybsze rozszerzanie operacji. Zgodnie z oczekiwaniami, pojemność centrum fulfillment w Sulechowie ma wzrosnąć co najmniej 1,5-krotnie w stosunku do już działającego centrum fulfillment w Niemczech.

– Nasza współpraca z BestSecret wciąż się rozwija, zarządzamy już operacjami bulk fulfillment w Niemczech i logistyką zwrotów w Polsce. Nowa umowa nie tylko wzmacnia nasze długoletnie partnerstwo, ale otwiera też kolejne możliwości rozszerzenia współpracy o inne usługi z szerokiego portfolio usług logistycznych CEVA. Zarządzając centrum fulfillment w Sulechowie, możemy aktywnie wspierać ekspansję naszego klienta na europejskim rynku mody – trudnym i bardzo wymagającym rynku. Z wiodącą wiedzą ekspercką, nasz dedykowany zespół logistyki kontraktowej w Polsce jest w stanie sprostać temu wyzwaniu. – mówi Markus Schmücker, Global Sector Leader for E-commerce, CEVA Logistics.

Czytaj także:
Otwarcie największego magazynu fulfillment center grupy LPP
Fulfillment dla produktów spożywczych dzięki współpracy Sheepme oraz DPD Food
E-fulfillment napędza handel w internecie

Zaloguj się by skomentować