Zaloguj się

Wielkie zakupy Prologis

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Prologis kupił od firmy Crossbay 128 budynków i 6 inwestycji w trakcie budowy, położonych w siedmiu krajach europejskich. To ponad 1 milion metrów kwadratowych powierzchni, która obsługiwać będzie gęsto zaludnione tereny miejskie.

W miarę dalszego rozwoju handlu elektronicznego, zwiększającego się zaludnienia miast i zmie­niających się po pandemii COVID-19 oczekiwań konsumentów, logistyka miejska ma coraz większy wpływ na wybór lokalizacji magazynu. Coraz większe znaczenie dla klientów mają obiekty miejskie zdolne do obsługi gęstych skupisk ludności.

- Preferencje i zachowania zakupowe konsumentów zmieniają się. Rozwój logistyki, który nastąpił w związku z pandemią, dał nam wyjątkową możliwość wglądu w potrzeby magazynowe za 5-10 lat - mówi Joseph Ghazal, Chief Investment Officer w Prologis na Europę.

Transakcja, przeprowadzona w ramach strategii inwestycyjnej Prologis, odpowiada na kluczowe potrzeby klientów związane z wysokiej jakości nieruchomościami plombo­wymi w wysoce zurbanizowanych lokalizacjach. Wartość transakcji wyniosła 1,585 miliarda Euro i obejmuje nieruchomości we Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Belgii i Polsce.

Czytaj także:
Hillwood z kolejnym projektem w Łodzi na 100 tys. mkw. magazynów
Powstaje Panattoni Park Nadarzyn II – ponad 91 000 m kw.
Połowa z budowanych magazynów ma już najemcę, na nowe przyjdzie dłużej poczekać
- W Sulechowie rusza budowa magazynu dla giganta e-commerce

Zaloguj się by skomentować