Zaloguj się

Etykiety samoprzylepne – nie tylko do paczek

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

Etykiety samoprzylepne to jedno z akcesoriów do przygotowywania paczek, które może znaleźć zastosowanie w wielu innych codziennych sytuacjach. Zdecydowanie warto mieć pod ręką arkusz z etykietami. Mogą przydać się w kuchni, w biurze, podczas pakowania prezentów lub segregowania dokumentów. Do czego jeszcze można wykorzystać etykiety? Gdzie je kupić? Podpowiadamy.

Etykiety samoprzylepne na paczki
Paczka, w której znajdują się kruche, szczególnie delikatne przedmioty, powinna zostać oznaczona odpowiednimi naklejkami ostrzegawczymi. Dzięki temu pracownicy firmy będą obchodzić się z przesyłką ze szczególnym wyczuciem, aby przedmioty znajdujące się w środku nie zostały uszkodzone podczas transportu. W ofercie są naklejki z napisami „Ostrożnie szkło!” lub „Nie rzucać”. Na koperty z ważnymi dokumentami należy przykleić z kolei etykietę z napisem „Dokumenty w środku”. Dzięki temu ryzyko pogniecenia czy przedarcia koperty zostanie znacznie zminimalizowane. W sprzedaży są także etykiety samoprzylepne z informacją dla odbiorcy o konieczności sprawdzenia zawartości przesyłki w obecności kuriera, które można zamówić na stronie: https://kartony24.eu/pl/c/Etykiety-samoprzylepne/85. Istotne jest również wskazanie góry i dołu paczki, aby mogła być transportowana w odpowiedniej pozycji. W tym celu trzeba wykorzystać etykiety z napisem „góra” i „dół”.

Etykiety samoprzylepne do drukarki
Oprócz naklejek z gotowymi nadrukami dostępne są także arkusze z etykietami do samodzielnego zadrukowania. Można umieścić na nich adresy odbiorców, listy przewozowe, a także różnego rodzaju ostrzeżenia i komunikaty. Arkusze z etykietami dostosowane są do niemal wszystkich typów drukarek atramentowych i laserowych obsługujących format A4. Dzięki użyciu tego rodzaju etykiet można znacznie przyspieszyć proces przygotowywania przesyłki. Nie trzeba pisać danych ręcznie. Wystarczy je wydrukować, a potem nakleić etykietę na paczkę. Zajmie to zaledwie kilka chwil.

Etykiety samoprzylepne na słoiki
Arkusze z etykietami samoprzylepnymi mają uniwersalne zastosowanie. Można wykorzystać je nie tylko podczas pakowania przesyłki, ale także do oznaczania słoików z przetworami. W tym przypadku można zdecydować się na arkusz z mniejszymi etykietami. Nie trzeba też używać drukarki. Łatwiej opisać zawartość ręcznie. Tego rodzaju naklejki można zresztą umieszczać także na innych materiałach, nie tylko na szkle. Klej będzie dobrze trzymał się również na plastikowych pojemnikach, przybornikach i skrzyneczkach. Etykiety przydadzą się także uczniom. Można wykorzystać je, chociażby do podpisywania zeszytów i książek.

Etykiety samoprzylepne ozdobne
W sklepach znajdziemy również etykiety ozdobne. Można stosować je np. podczas pakowania prezentów, ale coraz częściej wykorzystywane są także w sektorze e-commerce. Przed włożeniem rzeczy do pudełka wystarczy owinąć przedmioty w kolorową bibułę pakową i umieścić ozdobną naklejkę, która pełni funkcje wizualne, ale też zabezpiecza arkusz przed rozwinięciem. Jeśli tak zapakowany prezent lub towar, umieścimy w pudełku wymoszczonym zmiętą bibułą albo ozdobnym wypełniaczem papierowym, uzyskamy zachwycający efekt.

Gdzie kupić etykiety samoprzylepne?
Etykiety samoprzylepne można kupić w Internecie. Największa oferta dostępna jest na stronie producentów artykułów do pakowania. Można zamówić tam etykiety w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Etykiety z gotowymi nadrukami sprzedawane są w postaci rolek, a te do wykonania samodzielnych nadruków – w postaci arkuszy. Za sto arkuszy trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych, a za rolkę z gotowymi naklejkami – kilkanaście złotych. Na użytek domowy wystarczy zakup jednego zestawu arkuszy. Kilka tysięcy etykiet znajdujących się w zestawie zapewne starczy na wiele miesięcy.
Etykiety samoprzylepne są przydatne w wielu sytuacjach. Można stosować je podczas pakowania przesyłek, do oznaczania przetworów, do podpisywania różnego rodzaju pudełek, organizerów i pojemników czy też do podpisywania zeszytów. Można wykorzystywać gotowe nadruki lub nanosić na etykiety własne komunikaty. Warto zadbać o to, żeby mieć pod ręką arkusze z kilkoma rozmiarami etykiet samoprzylepnych.

Zaloguj się by skomentować