Zaloguj się

DB Schenker finalizuje przejęcie USA Truck

DB Schenker zwiększa swój potencjał o 1900 pojazdów, a 2100 pracowników dołącza do zespołu 7000 osób w USA. Zwiększy udział w rynku i zasięg geograficzny.

DB Schenker, jeden z wiodących na świecie dostawców usług logistycznych, zakończył ogłoszone wcześniej przejęcie USA Truck (NASDAQ: USAK), wiodącego dostawcy rozwiązań transportowych w Stanach. Transakcja została zatwierdzona przez akcjonariuszy USA Truck na specjalnym zgromadzeniu, które odbyło się 12 września 2022 roku.

Zgodnie z warunkami umowy o fuzji zawartej w dniu 23 czerwca 2022 roku, akcjonariusze USA Truck otrzymają 31,72 USD w gotówce za każdą posiadaną akcję zwykłą. W związku z zakończeniem transakcji, USA Truck będzie działać w ramach sieci DB Schenker i nie będzie już notowana na giełdzie NASDAQ.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani rozwojem naszych operacji w Ameryce Północnej zarówno pod względem udziału w rynku, jak i zasięgu geograficznego. Jest to część śmiałych ambicji, dzięki którym staniemy się - wspólnie - głównym dostawcą rozwiązań transportowych w Ameryce Północnej – powiedział Jochen Thewes, Chief Executive Officer, DB Schenker.

– Od pierwszej rozmowy z USA Truck byłem przekonany, że nasze zespoły będą do siebie idealnie pasować, ponieważ wynika to z naszych wartości i misji. Sukces USA Truck był napędzany przez imponujących pracowników - z których wszyscy są kluczowi dla naszego przyszłego wzrostu - i cieszymy się, że możemy powitać ich jako integralną część naszego zespołu. Łączymy się, koncentrując na naszej wspólnej wizji wzrostu a istniejące operacje USA Truck posłużą nam jako platforma do rozwoju w Ameryce Północnej. Oczekujemy, że klienci wykorzystają nasze wzmocnione, globalne i kompleksowe know-how, w tym uzupełniające się zasoby międzynarodowych usług transportu lotniczego i hubów oceanicznych. – powiedział Joe Jaska, Executive Vice President Land Transport for the Americas Region, DB Schenker, przejął odpowiedzialność za rozszerzone usługi transportu lądowego oferowane przez DB Schenker w Stanach Zjednoczonych. 

– Jesteśmy dumni z kolejnego rozdziału w historii USA Truck. Rozpoczynamy go wraz z partnerem, który docenia naszą historię, misję i wartości oraz posiada możliwości do wspierania naszego przyszłego wzrostu – powiedział George Henry, Chief Operating Officer, USA Truck. – Z niecierpliwością czekamy na realizację pełnego potencjału naszej fuzji. To potwierdzenie jakości marki USA Truck oraz ścisłych relacji, które rozwinęliśmy z klientami w całym kraju, a przede wszystkim ciężkiej pracy i zaangażowania naszych zespołów.

Założona w 1983 roku firma USA Truck świadczy kompleksowe usługi w zakresie przewozu towarów dla szerokiej i różnorodnej bazy klientów w całej Ameryce Północnej. 20% klientów firmy jest notowana na liście Fortune 100. USA Truck posiada około 1900 pojazdów w swojej flocie, zatrudnia 2100 pracowników i współpracuje z grupą ponad 36000 aktywnych przewoźników kontraktowych. Dysponując strategiczną siecią terminali we wschodniej części USA oraz ogólnokrajową siecią firm partnerskich, USA Truck zapewnia szybkie rozwiązania w zakresie transportu, które spełniają zmieniające się wymagania zarówno regionalnych, jak i krajowych klientów DB Schenker.

W USA DB Schenker oferuje transport lądowy, lotniczy i morski, a także kompleksowe rozwiązania logistyczne i usługi zarządzania globalnym łańcuchem dostaw z jednego źródła. Międzynarodowe huby w USA to Atlanta, Dallas, Nowy Jork, Los Angeles, Miami, Chicago, San Francisco. System dostaw oceanicznych obejmuje cotygodniowe połączenia ekspresowe ze wszystkich głównych punktów i portów w USA do ponad 150 miejsc na świecie, przy czym huby konsolidacji eksportu DB Schenker znajdują się w Seattle, San Francisco, Los Angeles, Houston, Atlancie, Miami, Charleston, Nowym Jorku i Chicago.

DB Schenker w Stanach Zjednoczonych zatrudnia obecnie około 9000 pracowników w ponad 40 lokalizacjach, 55 centrach logistycznych, wykorzystuje powierzchnię dystrybucyjną o wielkości przekraczającej 21 milionów stóp kwadratowych.

Czytaj także:
Terminale DB Schenker z zieloną energią
DB Schenker zamiawia pierwsze ciężarówki napędzane ogniwami paliwowymi
DB Schenker rozwija swój produkt drobnicowy

Zaloguj się by skomentować