Zaloguj się

GXO wspiera OMNES poprzez działania w recyklingu i osiągnięciu 100% terminowości 

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej ogłosił dziś, że wykorzystując swoje rozwiązania w zakresie zarządzania zwrotami, wspiera markę OMNES w osiągnięciu celów środowiskowych, społecznych i operacyjnych w jej globalnych operacjach sprzedaży e-commerce oraz hurtowej.

– Nasze zaangażowanie w działania na rzecz pracowników, partnerów biznesowych i planety sprawia, że jesteśmy doskonałym wsparciem dla OMNES i cieszymy się, że w ramach naszej współpracy możemy wdrażać nasze najlepsze rozwiązania przyjazne dla środowiska –  powiedziała Meagan Fitzsimmons, Dyrektor GXO ds. Zgodności i ESG. – Bazując na jednej współdzielonej lokalizacji, zarządzamy globalnymi operacjami sprzedaży e-commerce oraz hurtowej dla OMNES, w tym logistyką zwrotów. Od momentu rozpoczęcia działalności w naszym magazynie dystrybucji e-commerce w Derby, OMNES osiągnął 100% terminowej realizacji zamówień, docierając do swoich konsumentów w bardziej wydajny, opłacalny i zrównoważony sposób.

GXO zarządza operacjami OMNES we współdzielonym centrum logistycznym w Derby zapewniając większą elastyczność w dostosowywaniu się do zmian popytu. Zastosowanie narzędzia GXO Carrier Management w całym łańcuchu dostaw OMNES umożliwia wybór jednego punktu kontaktowego oraz śledzenie i zarządzanie usługami przewoźników. Usprawniając codzienne działania i systemy IT GXO zapewnia wysoką precyzję i terminowość dostaw do konsumentów. Z centrum logistycznego w Derby korzysta pięć innych marek modowych oraz sektor beauty, co pozwala OMNES korzystać z efektu skali, osiągać niższe koszty związane z zastosowaniem przyjaznych dla środowiska opakowań, a także czerpać z najlepszych praktyk i wiedzy GXO. W ramach eksperckiego zarządzania zwrotami, GXO oferuje na miejscu usługi czyszczenia, prania chemicznego, parowania i profesjonalnej naprawy odzieży w celu uniknięcia wysyłania jej na wysypiska śmieci.\

–  Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z GXO. Tworzymy markę modową oferującą produkty w przystępnych cenach i działającą w zrównoważony sposób. Wierzymy, że odpowiedziana moda będzie zyskiwać na znaczeniu, dlatego jesteśmy dumni z partnerstwa z firmą, której cele zrównoważonego rozwoju wspierają i uzupełniają nasze własne – powiedział Jordan Razavi, założyciel i prezes OMNES,

Centrum logistyczne w Derby realizuje wiele inicjatyw GXO w zakresie zrównoważonego rozwoju takich jak: wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia LED, opieka nad pasieką, gromadzenie wody deszczowej, czy uprawa warzyw przekazywanych pracownikom. Centrum w Derby jest również zaangażowane w projekty wspierające różnorodność i integrację, poprzez zatrudnianie osób z zespołem Downa oraz trudnościami w nauce w ramach programów WorkFit oraz Mencap. W centrum pracuje doradca ds. kadr i płac, który jako weteran brytyjskiej armii prowadzi program mentorski GXO dla byłych kolegów z sił zbrojnych i rezerwistów w całej Wielkiej Brytanii i Irlandii. W 2021 roku GXO otrzymała ocenę ESG "AA" od MSCI, co plasuje ją najwyżej wśród największych firm z branży.

Czytaj także:
GXO rozszerza działalność na największym rynku logistycznym w Europie
3 rzeczy, które każdy CFO powinien wiedzieć o logistyce zwrotów
Cushman & Wakefield partnerem raportu „Zrównoważona logistyka: droga do ekologicznego rozwoju”

Zaloguj się by skomentować