Zaloguj się

Emirates SkyCargo i United Cargo ogłosiły przełomowe porozumienie

Emirates SkyCargo i United Cargo podpisały Memorandum of Understanding (MoU), które jest następstwem nowego, przełomowego porozumienia handlowego między dwiema największymi na świecie liniami lotniczymi. Współpraca zapewni korzyści klientom frachtu lotniczego zarówno Emirates SkyCargo, jak i United Cargo na całym świecie.

Protokół ustaleń został podpisany przez Nabila Sultana, starszego wiceprezesa dywizji Emirates, Cargo i Jana Kremsa, prezesa United Cargo podczas organizowanego przez IATA wydarzenia World Cargo Symposium w Londynie.

Zgodnie z warunkami porozumienia, Emirates SkyCargo i United Cargo będą ściśle współpracować nad wieloma aspektami, w tym rozszerzeniem opcji interline cargo i umowami dotyczącymi zamkniętej przestrzeni, w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez organy regulacyjne. Partnerstwo będzie bazować na istniejących ustaleniach interline cargo pomiędzy dwiema liniami lotniczymi i zaoferuje klientom cargo dostęp do większej pojemności w szerszej globalnej siatce.

– Linie Emirates SkyCargo dąży do bycia wiodącym graczem w branży lotniczych przewozów towarowych, zapewniając klientom najwyższe standardy produktów i usług. Współpraca z United - wiodącymi liniami lotniczymi, które posiadają wiele mocnych stron i komplementarną siatkę połączeń, pozwoli nam na zwiększanie wartości dodanej dla naszych klientów i pomoże im szybciej docierać na nowe rynki – powiedział Nabil Sultan, Senior Vice President Emirates Division, Cargo.

– United ma przyjemność współpracować z Emirates SkyCargo w ramach MoU. Jako jeden z wiodących przewoźników na świecie, Emirates SkyCargo to ważny gracz w branży, a nasze uzupełniające się możliwości pozwolą zapewnić nową ofertę usług dla naszych klientów na całym świecie. Łączy nas wspólne zaangażowanie w dostarczanie wiodących w branży rozwiązań dla naszych klientów. Cieszymy się na nadchodzącą współpracę – powiedział Jan Krems, prezes United Cargo.

Linie United będą miały dostęp do siatki dystrybucji Emirates SkyCargo dzięki rejsom pasażerskim do ponad 100 destynacji na świecie i 11 frachtowcom, podczas gdy Emirates SkyCargo będą miały dostęp do ponad 200 miast w USA i 300 miast na pięciu kontynentach poprzez United Cargo.

Czytaj także:
CEVA Logistics umacnia współpracę z HMM
Nowe frachtowce we flocie UPS
Partnerstwo na rzecz zeroemisyjnego transportu Ikea Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben

Zaloguj się by skomentować