Zaloguj się

Dachser otwiera nowy oddział w Toruniu

Dachser, globalny dostawca usług logistycznych, powiększa sieć oddziałów w Polsce o nowo otwartą jednostkę w północnej części Polski, w Toruniu.

Obiekt to najwyższej klasy A magazyn, który został wyróżniony certyfikatem BREEAM na poziomie „very good” – międzynarodowym wyznacznikiem zrównoważonego budownictwa. Kierownikiem oddziału została Marlena Dorniak.

Hala o powierzchni ponad 2 500 m2 znajduje się w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Toruń II. Oddział składa się z dwupiętrowego biura o powierzchni 482,42 m2, terminalu oraz magazynu klasy A. Obiekt jest wyposażony w 14 doków przeładunkowych oraz jedną bramę drive-in. Do dyspozycji pracowników jest parking na 20 samochodów osobowych. Dostępne są także miejsca postojowe dla ciężarówek i kontenerów wymiennych.

– Jest to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i w umacnianiu naszej sieci połączeń. Niezmiernie mnie cieszy, że rozwijamy skrzydła w północnej części Polski, poprzez inwestycję w rozwój nowego oddziału Dachser. To ogromne wsparcie dla dotychczasowej infrastruktury, która ze względu na duży popyt, wymaga intensywnej rozbudowy. Powstanie oddziału w tej części kraju wpłynie na zwiększenie płynności i efektywności wszystkich procesów łańcucha dostaw w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej – powiedział Michał Simkowski, Managing Director European Logistics Poland.

Budynek w Toruniu powstał z uwzględnieniem najwyższych międzynarodowych standardów zrównoważonego budownictwa. Charakteryzuje się m.in. zredukowaną emisją CO2, dbałością o środowisko naturalne i dobrostan pracowników. Obiekt otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „very good”, co oznacza, że w dużym stopniu spełnia wymagania stawiane przez ten system walidacji i certyfikacji. Budynek był oceniany pod względem m.in. zużycia energii, energooszczędności, emisji zanieczyszczeń, dogodnej lokalizacji czy zarządzania odpadami. Zaangażowanie firmy Panattoni, odpowiedzialnej za budowę obiektu wykracza jednak poza funkcjonowanie samego oddziału. Firma myśli także o szerszym wpływie, jaki wywiera na otoczenie, co wiąże się m.in. z ochroną siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory.

Kierownikiem toruńskiego oddziału została Marlena Dorniak, która do tej pory pełniła funkcję Business Development Managera na obszar Torunia i odpowiadała w województwie kujawsko-pomorskim za rozwój zespołu i sprzedaży, a także oferty dla klientów. Ma 15-letnie doświadczenie w branży logistycznej.

– Wieloletnie doświadczenie i szeroka wiedza biznesowa sprawiają, że Marlena idealnie sprawdzi się na stanowisku kierownika oddziału. Jest osobą wysoce wykwalifikowaną, biegle znającą zawiłości procesów logistycznych, świetnie odnajdującą się na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Wierzę, że kompleksowo zaopiekuje się rozwojem oddziału – mówi Michał Simkowski.

Czytaj także:
Nowe centrum dystrybucji ID Logistics
Otwarcie największego magazynu fulfillment center grupy LPP
Nowe Centrum Logistyczne CORAB w Gliwicach

Zaloguj się by skomentować