Zaloguj się

Access Business Group International Polska przeprowadzi się do MLP Pruszków II

  •  Oprac. M.T
  • Kategoria: Logistyka

Access Business Group International Polska, siostrzana firma Amway, przeprowadzi się do centrum logistycznego MLP Pruszków II. Do nowego obiektu liczącego blisko 3,7 tys. m2 wprowadzi się w połowie maja 2023 r. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Firma Access Business Group International Polska, będąca wieloletnim klientem MLP Group, podjęła decyzję o zmianie lokalizacji w ramach parków logistycznych będących w portfolio dewelopera. Najemca przeniesie swoją działalność do dynamicznie rozbudowywanego parku MLP Pruszków II. Dedykowany obiekt będzie liczył około 3,7 tys. m2, z czego ponad 3,2 tys. m2 przeznaczone będzie na cele magazynowe. Pozostałe blisko 500 m2 wykorzystane zostaną na cele biurowe. Przekazanie nowej powierzchni planowane jest w połowie maja 2023 r. Funkcje generalnego wykonawcy powierzone zostały firmie EastWave Building Company.

Najemca od 2005 roku korzysta z podobnej powierzchni znajdującej się na terenie sąsiadującego parku MLP Pruszków I. W sfinalizowaniu transakcji pośredniczyła firma doradcza Newmark Polska.

– Bardzo cieszymy się z przedłużenia naszej wieloletniej współpracy. Nowy obiekt przygotowywany dla Access Business Group w ramach rozbudowywanego parku Pruszków II będzie dobrze dopasowany do potrzeb klienta. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że zwolniona przez ABG powierzchnia w Pruszków I szybko znajdzie nowego lokatora. Nasze pierwsze i w pełni zrealizowane centrum logistyczne, pozostaje cały czas jednym z najbardziej popularnych i pożądanych przez najemców lokalizacji w naszym portfolio. Pojawiające się wolne obiekty są błyskawicznie rozchwytywane przez zainteresowane podmioty czekające właśnie na takie okazje – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

– Cieszymy się, że najemca obdarzył nas zaufaniem po raz kolejny. Doradztwo w procesie relokacji to jedna z naszych mocnych stron, dlatego z przyjemnością reprezentowaliśmy Access Business Group International Polska w negocjacjach z wynajmującym – mówi Katarzyna Bojanowicz, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w firmie Newmark Polska.

Projekt MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

Czytaj także:
Firma Morele zmodernizowała swoje centrum logistyczne
Nowe centrum logistyczne i nadrukowe Midocean
InPost otworzył nowe centrum logistyczne w Łodzi

Zaloguj się by skomentować