Zaloguj się

Energetyczny kontrakt ID Logistics

  •  Ooprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

ID Logistics, świadczący usługi logistyki kontraktowej, podpisał nowy kontrakt z Nutrabolt, producentem napojów energetycznych. W ramach współpracy partnerskiej operator odpowiada za zarządzanie operacjami logistycznymi i usługami co-packingu w centrum dystrybucji w stanie Nowy Jork (USA).

Nutrabolt to jedna z najszybciej rozwijających się firm produkujących napoje energetyczne w Stanach Zjednoczonych. ID Logistics został wybrany partnerem strategicznym, który ma wspierać jej rozwój na rynkach: krajowym i międzynarodowych. Nowe centrum dystrybucji, położone na wschodnim wybrzeżu USA, jest piątą operacją zarządzaną przez operatora logistycznego dla Nutrabolt. Magazyn o powierzchni 21 000 m² położony jest w Rotterdamie w stanie Nowy Jork, w odległości ok. 16 km od zakładu produkcyjnego.

Usługi ID Logistics pod znakiem wydajności

W ramach współpracy ID Logistics odpowiada za nadzór nad operacjami co-packingu, a także inne usługi logistyczne, w tym zarządzanie ofertą transportu dedykowanego między nowym centrum dystrybucji a zakładem produkcyjnym. To ma pozwolić fabryce na utrzymanie tempa produkcji na poziomie 20 godzin dziennie i tym samym wysyłkę blisko 5 500 ładunków rocznie.

Centrum dystrybucji posiada stację co-packingu, która usprawnia i konsoliduje sieć logistyczną Nutrabolt, jednocześnie zapewniając oszczędność kosztów, większą elastyczność w zarządzaniu zapasami i wzrost wydajności. Zastosowane rozwiązania mają ugruntować obecność Nutrabolt w szybko rozwijających się kanałach dystrybucji takich jak sklepy typu convenience czy e-commerce.

– ID Logistics jest dla nas wspaniałym partnerem już od ponad pięciu lat. Nasze potrzeby i profil produktu ewoluowały wraz z naszym rozwojem, a zespół ID Logistics udzielił nam pełnego wsparcia w określeniu pozycji i sposobu jej osiągnięcia z logistycznego punktu widzenia –  Tom Mallory, wiceprezes ds. globalnej logistyki, Nutrabolt.

Podpisując nowy kontrakt w zakresie obsługi produktów masowej konsumpcji, Grupa ID Logistics potwierdza swoje ambicje dynamicznego rozwoju w Stanach Zjednoczonych, w kilka miesięcy po przejęciu Kane Logistics i sfinalizowaniu jej integracji.

ID Logistics stawia na dynamiczny rozwój w usa

Grupa ID Logistics rozpoczęła swoją działalność w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku, po strategicznym przejęciu amerykańskiej firmy Jagged Peak, specjalizującej się w usługach logistycznych e-commerce, multi-channel oraz FMCG. W kwietniu br. Grupa zakończyła proces nabycia 100% udziałów kolejnej amerykańskiej firmy - Kane Logistics, wyspecjalizowanej w logistyce kontraktowej i usługach magazynowych z wartością dodaną. Do grona jej klientów należeli głównie producenci dóbr konsumpcyjnych, żywności i napojów oraz specjaliści handlu detalicznego. Nowa akwizycja nie tylko umocniła pozycję Grupy ID Logistics i jej oddziału, ID Logistics US, ale przede wszystkim zapewniła nowe możliwości szybkiego rozwoju na jednym z największych rynków na świecie.

Czytaj także:
Nowe centrum dystrybucji ID Logistics
CEVA Logistics podpisuje nowy kontrakt z BestSecret i otwiera logistyczne centrum fulfillment w Polsce
ID Logistics uruchamia we Włoszech pierwsze centrum logistyczne dla e-commerce

Zaloguj się by skomentować