Zaloguj się

FourKites patentuje rozwiązanie zapewniające kompleksowy wgląd w dokumentację przesyłek oceanicznych

FourKites, dostawca platformy zapewniającej widoczność łańcucha dostaw, poinformowała, że Amerykański Urząd Patentowy przyznał amerykański patent nr 11,461,731 na unikalne rozwiązania firmy mające zastosowanie w spedycji oceanicznej. Rozwiązania dla transportu oceanicznego firmy FourKites zapewniają międzynarodowym spedytorom i ich partnerom pełny wgląd we wszystkie wymogi dotyczące dokumentacji na każdym etapie poszczególnych przesyłek oceanicznych.

Możliwości te są dostępne dla użytkowników platformy Dynamic Ocean® FourKites, ułatwiając spedytorom działanie i automatyzację. W efekcie spedytorzy mogą w sposób szybki i łatwy zidentyfikować i rozwiązać problem brakujących, nieprawidłowych lub niekompletnych dokumentów towarzyszących.

Zatłoczenie portów, opóźnienia statków i nieprawidłowa lub niekompletna dokumentacja to częste wyzwania, z jakimi mierzą się spedytorzy oceaniczni, którzy nierzadko płacą miliony dolarów rocznie za przestój i zatrzymanie. Dzięki zintegrowaniu międzynarodowych wymogów dotyczących dokumentacji z widocznością ładunków morskich, FourKites automatyzuje proces dopasowywania dokumentów do przesyłek. Dzięki temu ograniczone czasowo ładunki morskie przechodzą przez kontrolę celną przy dostępie do poprawnej i kompletnej dokumentacji na każdym etapie podróży.

– Zautomatyzowane raportowanie i śledzenie przesyłek oceanicznych przez FourKites zapewnia dokładniejsze dane w czasie rzeczywistym, co pozwala firmie Canfor szybciej reagować na zapytania klientów i gromadzić aktualne informacje na temat nadchodzących przesyłek, które w przeciwnym razie musiałyby być śledzone w sposób fizyczny – powiedział Bob Hayes, wiceprezes ds. globalnego łańcucha dostaw w firmie Canfor.

Najnowszy patent, którego uzyskanie poprzedziło przyznanie amerykańskiego patentu nr 11,017,347 na funkcję inteligentnego prognozowania przesyłek nadchodzących (Smart Forecasted Arrival (SFA)) firmy FourKites, podkreśla zaangażowanie firmy na rzecz nieustannego wprowadzania innowacji, które dotyczą najbardziej złożonych przypadków użycia w branży łańcucha dostaw.

– Jesteśmy podekscytowani tym, że po raz kolejny możemy zaoferować globalnym liderom łańcucha dostaw unikalne, przełomowe możliwości, które rozwiązują istotny i kosztowny problem łańcucha dostaw – powiedział założyciel i dyrektor generalny FourKites, Mathew Elenjickal. – W przeciwieństwie do innych rozwiązań dostępnych na rynku, które zapewniają widoczność w modelu track-and-trace (lokalizowanie i śledzenie przesyłek), nasze najnowsze innowacje dodają inteligentną funkcję automatyzacji i widoczności w obrębie całego łańcucha dostaw. Dzięki opatentowanej technologii międzynarodowi spedytorzy mogą cieszyć się korzyściami płynącymi z łatwego dostępu do krytycznych danych dotyczących łańcucha dostaw, które są im potrzebne do szybszego rozwiązywania problemów, proaktywnego zarządzania wyjątkowymi sytuacjami i dostarczania swoim partnerom dokładniejszych raportów. Ten najnowszy patent przybliża nas o krok do zapewnienia pełnej widoczności w każdym miejscu.

W ciągu ostatnich kilku lat spedytorzy oceaniczni stanęli przed bezprecedensowymi wyzwaniami. Tylko w pierwszej połowie 2022 roku wystąpiły zakłócenia, w tym związane z pandemią koronawirusa zamknięcia portów, niedobory kontenerów, negocjacje pracownicze i nowe przepisy - wszystkie te czynniki spowodowały uporczywe opóźnienia i zatory. Według raportu nt. globalnego transportu oceanicznego (Global Ocean Report) firmy FourKites za okres pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, średni globalny czas tranzytu oceanicznego osiągnął prawie 50 dni, a w porównaniu z pierwszą połową 2021 roku tranzyty trwały o 19% dłużej.

W odpowiedzi na powyższe spedytorzy przyjęli rozwiązania pozwalające zapewnić widoczność całego łańcucha dostaw i zaawansowane funkcje z zakresu zarządzania globalnym przewozem towarów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy platforma Dynamic Ocean firmy FourKites - jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu widoczności transportu oceanicznego na rynku - odnotowała 80-procentowy wzrost liczby klientów, w tym zainteresowanie ze strony wiodących globalnych marek, takich jak Cardinal Health, LyondellBasell, McCain Foods, Roehm, Rove Concepts i Yamaha Motors. W analogicznym okresie wolumen przesyłek oceanicznych śledzonych przez FourKites wzrósł o 240%.

Oprócz wsparcia w zmniejszeniu ponoszonych przez spedytorów opłat za przestój i zatrzymanie, zaawansowana analityka oceaniczna FourKites pozwala użytkownikom obniżyć koszty transportu poprzez nadanie priorytetu kontenerom, które wkrótce będą obciążone opłatami, oraz analizę historycznych wyników i tzw. wąskich gardeł w celu optymalizacji przesyłek oceanicznych. Funkcje kompleksowego zarządzania wyjątkowymi przypadkami umożliwiają łatwe rozwiązywanie problemów związanych z opóźnieniami w dostawie kontenerów, a także pomiar kluczowych wskaźników, takich jak terminowość dostaw i koszty zatrzymania.

Czytaj także:
Dekarbonizacja w transporcie morskim. Fikcja czy realny postęp?
Rola spedytorów vs armatorów w czasach niepewności gospodarczej. Jakie czynniki brać pod uwagę wybierając kontrahenta?
Morski transport drobnicowy zapewnia ciągły przepływ towarów

Zaloguj się by skomentować