Zaloguj się

Spółka Terramar nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków VI

Działająca w branży TSL firma Terramar została nowym najemcą Panattoni Park Pruszków VI. Spółka wynajęła 5000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Spółka Terramar działa w branży TSL od 1992 roku, a jej głównym udziałowcem jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Realizacją codziennych zleceń z zakresu transportu międzynarodowego zajmuje się zespół 60 spedytorów, logistyków i agentów celnych. W ofercie spółki Terramar znajdują się też usługi celne – w 2009 r. otrzymała ona Świadectwo AEO w odniesieniu do uproszczeń celnych, które jest uznawane na terenie całej UE.

– Panattoni Park Pruszków VI oferuje ważny dla najemcy układ budynku: płytszą halę oraz odpowiednią powierzchnię w stosunku do dużej liczby doków. Klient docenił również doskonałą lokalizację centrum logistycznego. Cieszymy się, że udało nam się spełnić oczekiwania spółki Terramar i wesprzeć ją w rozwoju – dodaje Jakub Dudkiewicz, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Newmark Polska.

Pruszkowską realizację dostarczyło Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Rynek warszawski jest jednym z kluczowych dla działalności dewelopera w Polsce.

– W regionie stolicy dostarczyliśmy blisko 1,5 mln mkw. powierzchni i wciąż realizujemy kolejne inwestycje, ponieważ popyt na atrakcyjne lokalizacje nie maleje. Ważnym motorem napędowym warszawskiego rynku jest Pruszków i jego okolice, gdzie Panattoni oddało do użytku ok. 200 000 mkw. – mówi Olga Wałkiewicz, Senior Development Manager z Panattoni.

Panattoni Park Pruszków VI to nowoczesny park magazynowy położony w podwarszawskim Pruszkowie. Wyróżnia go idealna lokalizacja – obiekt znajduje się w odległości 2,5 km od autostrady A2 i 22 km od centrum Warszawy. Inwestycja jest certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent, a jej projekt obejmuje wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych i szereg innych proekologicznych rozwiązań.

Czytaj także:
Access Business Group International Polska przeprowadzi się do MLP Pruszków II
Firma Morele zmodernizowała swoje centrum logistyczne
Nowe centrum logistyczne i nadrukowe Midocean

Zaloguj się by skomentować