Zaloguj się

Hart Logistics w Panattoni Park Pruszków V

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kontraktem dla operatora logistycznego. Hart Logistics, miesiąc po podpisaniu umowy najmu, rozpoczął korzystanie z powierzchni magazynowej w Panattoni Park Pruszków V.

Logistyka stawia na Panattoni. Deweloper powierzchni przemysłowych, firma Panattoni, dostarczył kolejną powierzchnię magazynową dla firmy z branży logistycznej. Z realizacji przedsiębiorstwa korzystają zarówno lokalni jak i globalni gracze. Teraz na współpracę postawił Hart Logistics. Operator obsługuje szeroki zakres zleceń o zasięgu krajowym i międzynarodowym, dbając o elastyczne i indywidualne podejście do Klienta. Firma oferuje małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom, usługi w zakresie spedycji i magazynowania, poczynając od niewielkich przesyłek po realizację kompleksowych projektów i złożonych operacji logistycznych. Przy tak zróżnicowanym profilu świadczonych usług, doskonałym wyborem lokalizacyjnym okazał się Panattoni Park Pruszków V, położony pod Warszawą, w sąsiedztwie autostrady A2. Hart Logistics wynajął w obiekcie 6800 m kw., a z przestrzeni biurowej najemca skorzysta w marcu 2023 roku.

– Piąty park w regionie Pruszkowa to najlepsze możliwe potwierdzenie ogromnego potencjału tej lokalizacji dla prowadzenia krajowych oraz międzynarodowych operacji logistycznych i spedycyjnych. Położenie stanowi atrakcyjną alternatywę dla Warszawy, jednocześnie zapewniając sprawny dojazd do stolicy. Ponadto sąsiedztwo autostrady A2 umożliwia bezpośrednie połączenie drogowe z kluczowymi rynkami w Polsce – Poznaniem i Łodzią – oraz jednym z największych w Europie – Berlinem. Nie dziwi więc, że Pruszków stał się w ostatnich latach jednym z motorów napędowych rynku warszawskiego – mówi Olga Wałkiewicz, Senior Development Manager w Panattoni.

– Wybór nowoczesnej i dobrze zlokalizowanej powierzchni magazynowej Panattoni w Pruszkowie doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Inwestując nieustannie w nowoczesne technologie magazynowe, dostarczamy naszym Klientom najlepsze rozwiązania logistyczne i jednocześnie zapewniamy indywidualną obsługę, w ramach której przyczyniamy się do przyspieszenia ich procesów operacyjnych. Dzięki stosowanemu w Hart Logistics systemowi współpracy, nasi Kontrahenci optymalizują koszty i zyskują przewagę konkurencyjną w walce o docelowego Klienta – mówi Arkadiusz Owczarek, Prezes Hart Logistics.

Panattoni Park Pruszków V o docelowej powierzchni 13 520 m kw. przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. W inwestycji zastosowano m.in. energooszczędne oświetlenie LED, a oświetlenie zewnętrzne zostało wzbogacone o czujniki zmierzchowe. Panattoni zapewniło liczne rozwiązania z zakresu wellbeingu użytkowników. W biurach dostępne są panoramiczne, uchylne okna oraz przeszklenia zwiększające poziom naturalnego oświetlenia. Ponadto pracownicy skorzystają z infrastruktury rowerowej oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych. Inwestycja ma bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Teren zagospodarowano z zachowaniem bioróżnorodności, z wykorzystaniem rodzimych gatunków roślin, w tym drzew i krzewów atrakcyjnych dla ptaków i owadów.

– To jedna z najciekawszych tegorocznych transakcji w ramach naszego portfela klientów. Umiejętna analiza potrzeb zgłoszonych przez jednego z naszych kontrahentów wykazała, że korzystnym rozwiązaniem będzie nie tyle dostarczenie powierzchni co postawienie na zakontraktowanie pełnej obsługi logistycznej. W tym zakresie bezkonkurencyjny okazał się Hart Logistics, który zaproponował „uszytą na miarę” usługę logistyczną opartą na optymalizacji kosztowej i nowoczesnych technologiach integrujących systemy obu firm. Dzięki temu podejściu każdy z uczestników transakcji uzyskał realną wartość dodaną – mówi Adam Kultys właściciel firmy Profi, pośredniczącej w tej transakcji.

Czytaj także:
Savino Del Bene w gdańskim Panattoni Park Tricity East VI
Generali Real Estate dokonał zakupu kluczowego projektu logistycznego
Panattoni sprzedaje za 53 mln euro obiekt BTS

Zaloguj się by skomentować