Zaloguj się

,,e-CMR. Czy jesteś gotowy?” - najnowszy raport PITD i GS1 Polska już do pobrania

Polski Instytut Transportu Drogowego we współpracy z GS1 Polska opublikował raport „e-CMR. Czy jesteś gotowy?”. W treści raportu znajdziemy wiele danych liczbowych popierających wprowadzanie eCMR, a eksperci są zgodni co do tego, iż należy uświadamiać przewoźników, że wejście w życie elektronicznego listu przewozowego jest nieuniknione, dlatego warto zacząć wdrożenia jak najszybciej.

Przyszłość i teraźniejszość w raporcie eCMR

Raport powstał na bazie badań ankietowych. Respondenci zdają sobie sprawę z tego, że wprowadzenie elektronicznego listu przewozowego to przyszłość dla firm transportowych. Mimo wielu argumentów przemawiających za rozpoczęciem korzystania z eCMR, dla części ankietowanych barierą jest nieznajomość nowych technologii. Podczas wypisywania standardowego listu CMR można popełnić szereg błędów lub pominąć jakieś informacje, a przy elektronicznej wersji nie ma takiej możliwości. Firmy coraz częściej reformują swoje struktury tak, aby wprowadzić nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki programom pilotażowym znaczna część respondentów byłaby w stanie zrozumieć proces eCMR oraz rozpocząć jego wdrożenie w firmie. A jak wiadomo przejście na elektroniczne formy zarządzania firmą jest nieuniknione.

Jakie problemy rozwiąże się wprowadzenie eCMR? Jakie standardy identyfikacji trzeba wdrożyć? Jacy są dostawcy eCMR? Czy tylko duże firmy transportowe korzystają z eCMR? Czy program pilotażowy eCMR wystarczy do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami? Co staje na przeszkodzie przed wprowadzeniem eCMR?

Na te i szereg innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedzi w najnowszym raporcie: „e-CMR. Czy jesteś gotowy?”, który można BEZPŁATNIE pobrać ze strony PITD.

Czytaj także:
Dokumentacja online zmienia zasady gry w branży TSL
Taniej, szybciej i wydajniej, czyli dlaczego warto wdrażać elektroniczny list przewozowy?
Nagroda i konferencja Kod Innowacji

Zaloguj się by skomentować