Zaloguj się

BayWa r.e. rośnie w krakowskim parku logistycznym GLP

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

W związku z dynamicznym rozwojem operacji w Polsce, firma BayWa r.e. wynajęła dodatkową powierzchnię w GLP Kraków Airport Logistics Centre. Dogodna lokalizacja parku w sąsiedztwie lotniska Kraków-Balice, autostrady A4 i dróg ekspresowych wspiera logistykę pomiędzy rynkami wschodniej i zachodniej Europy.

Kraków to jedna z 29 lokalizacji na świecie, w których działa BayWa r.e. – wiodący dostawca usług i rozwiązań dla branży energii odnawialnej. W GLP Kraków Airport Logistics Centre firma BayWa r.e. skorzysta od teraz z ponad 14 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej.

GLP Kraków Airport Logistics Centre znajduje się 300 metrów od węzła obwodnicy Krakowa S52, zaledwie 1 km od granicy miasta i 4 km od lotniska Kraków-Balice.

– Nowoczesny magazyn to dla nas bardzo istotny aspekt działalności. Współpraca z wiodącymi dostawcami w zakresie usług logistyki i magazynowania to gwarancja bezpieczeństwa zarówno naszych pracowników, jak i towaru, którym się zajmujemy. Moduły i falowniki, konstrukcja montażowa, magazyny energii to główne komponenty systemu fotowoltaicznego. Jest to bardzo specyficzny asortyment, który wymaga najwyższych standardów składowania i obsługi – mówi Łukasz Zaziąbł, Dyrektor Zarządzający w BayWa r.e. Solar Systems.

– Cieszymy się, że BayWa r.e. postawiła na rozwój wraz z GLP. Wysoko cenimy zaangażowanie naszego klienta w rozwój innowacyjnych rozwiązań w zakresie obniżania cen energii i pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych. Podążamy w tym samym kierunku, przygotowując wszystkie nasze nowe projekty w Polsce do montażu paneli fotowoltaicznych oraz stosując szereg technologii umożliwiających oszczędzanie mediów – komentuje Marcin Żuchniewicz, Business Development Manager GLP.

GLP Kraków Airport Logistics Centre docelowo zaoferuje łącznie 174 tys. mkw. powierzchni dedykowanej logistyce i lekkiej produkcji.

Czytaj także:
WEG w Panattoni Park Kraków West
Hillwood stawia nowe centrum logistyczne w Częstochowie
Just In Time przedłuża najem w MLP Gliwice

Zaloguj się by skomentować