Zaloguj się

DB Schenker otworzy nową zautomatyzowaną placówkę

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

DB Schenker rozszerza swoją działalność w Pradze o owe centrum realizacji zamówień o powierzchni 55 000 m2. Wprowadza innowacyjne technologie automatyzacji - najwięcej wdrożonych AMR (autonomicznych mobilnych robotów) w Europie Wschodniej. Otwarcie planowane na lato 2023

DB Schenker otworzy w przyszłym roku nową placówkę w Pradze. Magazyn o wysokim stopniu automatyzacji poszerzy możliwości logistyczne firmy i skróci czas dostawy. Oprócz operacji detalicznych, nowe centrum dystrybucyjne będzie również odpowiedzialne za działalność w zakresie handlu elektronicznego B2C, w tym za rozbudowany obszar usług dodanych, odpowiadający zapotrzebowaniu na popularne wśród konsumentów, spersonalizowane produkty.

– DB Schenker odniósł ogromny sukces od momentu wejścia na rynek Europy Wschodniej –  mówi Ingo Brauckmann, Executive Vice President Contract Logistics / SCM Europe w DB Schenker – Nowe, zautomatyzowane centrum logistyczne pozwoli rozszerzyć obszar naszej działalności oraz zwielokrotnić wydajność, umożliwiając tym samym dalszy rozwój w regionie. Jesteśmy więc gotowi do zwiększenia zakresu i udoskonalenia usług, jakie oferujemy dynamicznie rozwijającej się bazie klientów – dodaje.

Efektywna realizacja zamówień z wykorzystaniem innowacyjnych technologii zyskała na znaczeniu wraz z rozwojem operacji logistycznych w handlu elektronicznym. Automatyzacja pomaga zaś uczynić łańcuch dostaw jeszcze bardziej elastycznym oraz zwiększyć jego możliwości.

Nowe centrum dystrybucyjne będzie oferować doskonałą jakość usług. Umożliwi to wysoce skalowalny, modułowy system G-T-P (goods-to-person) z rozbudowanym systemem przenośników i wysokowydajnym sorterem poprzeczno-taśmowym dla przesyłek. System dostarczy partner DB Schenker - firma Körber. Oprogramowanie Körbera kontrolować będzie ponad sto autonomicznych mobilnych robotów (AMR), tworzących wysoce zautomatyzowany ekosystem logistyczny. W ten sposób w obiekcie powstanie jeden z największych tego typu systemów w Europie Wschodniej.

Pomimo wysokiego poziomu automatyzacji, w szczytowych godzinach, centrum dystrybucyjne wymagać będzie pracy ponad tysiąca pracowników-operatorów.

Centrum zlokalizowane jest w pobliżu lotniska w Pradze oraz głównej autostrady prowadzącej do Niemiec, dzięki czemu możliwe jest skrócenie terminów dostaw do klientów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowy oddział rozpocznie działalność latem 2023 roku.

Dotychczasowe centrum logistyczne, również znajdujące się w Pradze, nie jest w stanie samodzielnie sprostać nieustannie rosnącym wymaganiom klientów. Obecna lokalizacja nie zostanie jednak zamknięta – będzie wykorzystywana w celu świadczenia usług logistyki zwrotnej, zaspokajając potrzeby klientów w zakresie gospodarki cyrkularnej oraz zmniejszając ich cyfrowy ślad węglowy.

Czytaj także:
GXO wdraża kolejne technologie
DB Schenker w Szczecinie z nowym terminalem
Branża TSL narzeka na niedostępność pracowników

Zaloguj się by skomentować