Zaloguj się

Scania i Girteka rozpoczynają współpracę w celu rozwoju zrównoważonego transportu

Ambitne partnerstwo w zakresie zrównoważonego transportu obejmuje dostawę do 600 pojazdów elektrycznych z akumulatorami w ciągu najbliższych czterech lat, z dodatkowym naciskiem na zrównoważony rozwój ludzi, w tym dalszy rozwój komfortu jazdy.

Scania i Girteka, największa europejska firma transportowa oparta na aktywach,ogłaszają szeroką współpracę na rzecz zrównoważonego rozwoju w ramach wspólnego zaangażowania obu firm w działania na rzecz redukcji emisji w sektorze transportowym.

Umowa współpracy przewiduje dostawę do 600 pojazdów elektrycznych marki Scania do Girteki w ciągu najbliższych czterech lat. Jednocześnie firmy będą współpracować przy rozbudowie infrastruktury ładowania i optymalizacji rozwiązań w zakresie ładowania. Celem współpracy jest wsparcie Girteki i jej klientów w zakresie ograniczenia emisji przy zachowaniu konkurencyjności na rynku.

Oprócz porozumienia w sprawie pojazdów elektrycznych, działania na rzecz zrównoważonego transportu będą realizowane poprzez wprowadzenie pojazdów z nowym układem napędowym Scania Super, który zapewnia 8% oszczędności paliwa w porównaniu z poprzednią generacją. Warto nadmienić, że w 2022 r. Scania zdobyła nagrodę Green Truck po raz szósty z rzędu. Dodatkowym obszarem współpracy będzie zrównoważony rozwój ludzi: firmy podjęły się współpracy w zakresie bezpieczeństwa kierowców, z zamiarem zintensyfikowania działań prowadzonych przez Girtekę mających na celu rozwój pracowników.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Girteka, która ma ten sam cel co my, jakim jest uczynienie transportu bardziej zrównoważonym – mówi Stefano Fedel, Executive Vice President, Head of Sales and Marketing, Scania. – W ramach naszego celu, jakim jest osiągnięcie znacznego udziału elektrycznych samochodów ciężarowych w naszej sprzedaży w nadchodzących latach, kluczowe znaczenie ma nawiązanie współpracy z czołowymi graczami europejskiego ekosystemu transportowego. Możliwość wspólnej pracy nad dodatkowymi obszarami, w tym nad zrównoważonym rozwojem ludzi, jest również ekscytująca – dodaje.

–  Współpraca ze Scanią to kolejny krok na naszej drodze do zdobycia pozycji w pierwszej dziesiątce firm logistycznych w Europie. Mając na celu skierowanie transportu drogowego w zrównoważonym kierunku, rozpoczęliśmy współpracę z firmą Scania, aby dzielić się naszymi doświadczeniami i współpracować nad rozwojem przyszłego systemu transportowego w Europie. Osiągniemy to poprzez dywersyfikację transportu drogowego, w ramach której wdrażamy zarówno rozwiązania generujące oszczędności paliwowe, jak i ciężarówki elektryczne, aby świadczyć przystępne cenowo usługi logistyczne oparte na zrównoważonych rozwiązaniach – mówi Mindaugas Pasilauskas, CEO ClassTrucks, firmy zarządzającej aktywami transportowymi Girteki.

– Zrównoważony rozwój oznacza również bezpieczeństwo i komfort kierowców, dlatego cieszę się, że razem ze Scanią możemy przyczynić się do ogólnego wzrostu bezpieczeństwa na europejskich drogach, z obopólną korzyścią dla naszych klientów, pracowników i społeczności. – dodaje Pasilauskas.

Czytaj także:
Żabka testuje w pełni elektryczny pojazd dystrybucyjny Scania
Girteka rozwija polską spółkę
DACHSER zamawia 50 ciężarówek eActros LongHaul od Mercedes-Benz Trucks

Zaloguj się by skomentować