Zaloguj się

Rowery cargo zasilane energią słoneczną w IKEA

Utrzymanie usług ostatniej mili w sposób zrównoważony i opłacalny przy jednoczesnym spełnianiu oczekiwań klientów jest wyzwaniem. Od kilku lat sprzedawcy detaliczni IKEA wprowadzają elektryczne ciężarówki do dostarczania towarów do domu. Teraz franczyzodawca IKEA dodaje bardziej zrównoważone, alternatywne rozwiązanie dla dostaw do domu: rowery towarowe zasilane energią słoneczną.

W 2021 roku sklep IKEA w Delft w Holandii przeprowadził pilotażowy program z użyciem roweru cargo zasilanego energią słoneczną do dostarczania produktów klientom sklepu w centrum miasta. Po przeprowadzeniu oceny programu pilotażowego, światowy franczyzodawca zdecydował o zwiększeniu skali i umożliwieniu wszystkim sprzedawcom IKEA na całym świecie dodania bardziej zrównoważonej, dostępnej i opłacalnej alternatywy dla floty dostaw domowych w ramach lokalnych rynków.

– Rower cargo Sunrider może pomieścić około 90 procent asortymentu IKEA i emituje o 98 procent mniej CO2 niż nowoczesne samochody dostawcze z silnikiem DieslaDla IKEA ważne jest odkrywanie nowych sposobów ulepszania oferty usług dla klientów, zarówno z bardziej zrównoważonej, przystępnej cenowo, jak i dostępnej perspektywy. To wszystko umożliwia rower cargo zasilany energią słoneczną – mówi Helene Davidsson, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju, Inter IKEA Systems B.V.

Zrównoważony rozwój, przystępność cenowa i dostępność

Globalny franczyzodawca IKEA ma trzy kluczowe obszary priorytetowe; zrównoważony rozwój, przystępność cenową oraz dostępność. Znalezienie nowych rozwiązań w zakresie logistyki i obsługi klienta, które są w stanie zaspokoić potrzeby środowiska miejskiego i zwiększonego handlu elektronicznego, a jednocześnie są przyjazne dla klimatu, środowiska i współpracowników, pozwala zaspokoić potrzeby we wszystkich trzech priorytetowych obszarach.

– Chcemy poznawać więcej ludzi, a wielu naszych przyszłych klientów będzie mieszkać w miastach z ograniczonym dostępem do transportu. To wyzwanie stanowi doskonałą okazję do zbadania nowych sposobów udostępniania naszych produktów. Rower towarowy zasilany energią słoneczną będzie cennym dodatkiem do usług ostatniej mili, ponieważ stanowi cichą, bezemisyjną alternatywę, która może również ominąć korki – mówi Helene Davidsson.

Czytaj także:
Polski rower cargo w formie abonamentowej
Partnerstwo na rzecz zeroemisyjnego transportu Ikea Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben
Wartość rynku KEP w Polsce wynosi ponad17 mld zł

Zaloguj się by skomentować