Zaloguj się

Carefleet wzmacnia elektryczną flotę DPD

Na mocy podpisanej jeszcze w 2021 roku umowy, Carefleet S.A. dostarczył 200 nowoczesnych pojazdów elektrycznych dla floty kurierskiej DPD Polska.

Umowa obejmowała 2 modele zeroemisyjnych furgonetek marki Mercedes-Benz: 160 eSprinterów oraz 40 eVito Furgon. Nowoczesne pojazdy napędza ten sam silnik elektryczny o mocy 85kWh. Podobny jest też ich zasięg w warunkach miejskich (eSprinter – około 180 kilometrów, eVito Furgon – około 170 kilometrów). Ładowanie akumulatora furgonetek do pełna trwa od 6 do 8 godzin. Sam napęd elektryczny z kolei w żaden sposób nie ogranicza pojemności ładunkowej samochodów, która wynosi odpowiednio: do 6,6 m³ w eVito i aż do 11 m³ w eSprinterze.

Samochody docierały do DPD Polska systematycznie przez cały ubiegły rok, a o sprawne wydawanie aut wraz z Carefleet S.A. zadbał autoryzowany dealer Mercedes-Benz Vans, firma Duda Cars z Wrocławia.

Dla Carefleet to po prostu kontynuacja polityki elektromobilności. Cieszymy się, że razem z jednym z naszych największych partnerów, DPD Polska, patrzymy w tym samym kierunku – świata zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko. Wybrane przez nas wspólnie pojazdy Mercedesa to gwarancja nowoczesnych rozwiązań, komfortu pracy kurierów, a w warunkach miejskich, gdzie wykorzystywane są najczęściej – jest to po prostu najlepsza alternatywa dla środowiska. Jesteśmy dumni, że wzmacniając relacje biznesowe w trójkącie Carefleet, DPD Polska, Mercedes-Benz, możemy wspierać proces neutralności doręczeń. – wyjaśnia Kamil Tokarski, regionalny kierownik sprzedaży w Carefleet S.A..

Neutralność doręczeń jest w centrum strategii zrównoważonego rozwoju DPDgroup. W myśl tego planu do 2025 roku w największych miastach Europy wszystkie przesyłki będą dostarczane bez obciążenia dla środowiska naturalnego.

Sukcesywne budowanie floty elektrycznych pojazdów DPD Polska to główny obszar wieloletniej strategii zrównoważonego rozwoju DPDgroup. Obecnie w barwach DPD jeździ w Polsce 300 busów elektrycznych. Stawiamy także na alternatywne formy dostaw, np. sieć punktów DPD Pickup, w których konsument może swobodnie odebrać i nadać przesyłkę, która liczy już ponad 12 tys. placówek. Wokół naszych oddziałów miejskich rozwijamy doręczenia rowerami cargo, które operują w centrach miast, często zamkniętych dla pojazdów spalinowych. Cieszymy się, że dzięki zaufanym partnerom, możemy krok po kroku przybliżać się do celu neutralności emisyjnej i tym samym mieć wpływ na transformację całej branży – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Podobnie o przyszłości swojego biznesu myśli Carefleet.

Podpisując się pod strategią grupy Credit Agricole, której jesteśmy częścią, intensywnie skupiamy się na działaniach proekologicznych. Pomagamy Klientom wprowadzać do floty pojazdy elektryczne i dostarczamy wiedzę w jaki sposób najbardziej efektywnie je użytkować. Coraz częściej zdarza się, że finansujemy nie tylko pojedyncze auta, traktowane przez firmy wizerunkowo lub pozyskiwane dla testów, ale również duże partie pojazdów. Umowa z firmą DPD, naszym największym klientem pod kątem floty pojazdów w pełni elektrycznych, jest tego doskonałym przykładem. – podkreśla Bartosz Olejnik, dyrektor sprzedaży i marketingu w Carefleet S.A.

Źródło: Carefleet

Czytaj także:
Zielona transformacja DPD polska
Wartość rynku KEP w Polsce wynosi ponad17 mld zł
DPD Polska i Elocity uruchamiają hub ładowania dla floty pojazdów elektrycznych

Zaloguj się by skomentować