Zaloguj się

System telematyczny to nawet 3 500 euro rocznie oszczędności na każdym EV

Analiza danych z pojazdów podłączonych do systemu Webfleet, cieszącego się globalnym zaufaniem rozwiązania Bridgestone do zarządzania flotą, wskazuje, że europejskie floty korzystające z pojazdów elektrycznych zaoszczędziły średnio 3 599 euro na pojazd rocznie . Firmy te zredukowały również zużycie paliwa o 5 665 litrów oraz emisję CO2 o 15 ton rocznie na pojazd.

Webfleet opublikował powyższe informacje w pierwszej odsłonie serii raportów Elektryzujące dane, które pokazują możliwości optymalizacji flot wykorzystujących pojazdy elektryczne w oparciu o dane telematyczne. Pierwszy raport dostarcza istotnych informacji na temat poziomu redukcji kosztów, paliwa i emisji dwutlenku węgla, które można uzyskać dzięki elektryfikacji floty.

Analiza pokazuje również uśrednione dane i różnice w możliwych do wygenerowania oszczędnościach w poszczególnych krajach. W Wielkiej Brytanii i Niderlandach roczne oszczędności na jednym pojeździe wynikające z przejścia na napęd elektryczny wynoszą ponad 3 000 euro, odpowiednio 3 800 i 3 500 euro. W Danii, Francji i Hiszpanii wartość ta wynosi od 2 000 do 3 000 euro, natomiast w Niemczech, Włoszech i Polsce do 2 000 euro. Komercyjne zastosowanie 147 samochodów elektrycznych branych pod uwagę w Polsce pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o 75 ton w ciągu 6 miesięcy 2022 r. (styczeń-czerwiec).

– Znaczne oszczędności kosztów zaprezentowane w analizie Elektryzujące dane uzasadniają biznesowy sens elektryfikacji. Klienci Webfleet mają dodatkowo dostęp do Raportu możliwości elektryfikacji floty – funkcji, która jasno pokazuje, które z ich pojazdów już teraz mogłyby zostać zastąpione przez EVs. Szczególnie w sytuacji podwyżek cen paliwa w marcu tego roku, zaobserwowaliśmy 300% wzrost wykorzystania tego narzędzia. Widać więc, że elektryfikacja floty staje się priorytetem dla wielu firm.– powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe: 

– Chcemy pokazać flotom, że przejście na mobilność elektryczną jest nie tylko dobre dla planety - jest również dobre dla kondycji ich biznesu. A im szybciej firmy zdecydują się na tę transformację, tym lepiej dla wszystkich. – dodał Taco van der Leij.

Rozwiązanie Webfleet do zarządzania flotą pojazdów elektrycznych zostało zaprojektowane tak, aby pomóc przedsiębiorstwom na każdym etapie procesu elektryfikacji, począwszy od planowania zmiany i wprowadzenia pojazdów elektrycznych, poprzez monitorowanie ich użytkowania, zarządzanie ładowaniem, obniżanie kosztów eksploatacji i wszystkie inne parametry, niezbędne do uzyskania maksymalnych korzyści z przejścia na pojazdy elektryczne.

Wiecej informacji dostepne jest pod linkiem.

Czytaj także:
Bridgestone Mobility Solutions i Bia łączą siły, by wesprzeć elektryfikację flot
Jak jeździć bezpieczniej?
Webfleet partnerem Muses w obszarze zintegrowanych rozwiązań telematycznych

Zaloguj się by skomentować