Zaloguj się

DWS nabywa 7R Park Poznań East II

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

7R, deweloper wysokiej jakości magazynów oraz fundusz inwestycyjny DWS sfinalizowali transakcję dotyczącą projektu 7R Park Poznań East II. Park magazynowy posiadający liczne proekologiczne rozwiązania liczy ponad 51 000 mkw.

DWS, działając w imieniu jednego ze swoich niemieckich instytucjonalnych funduszy nieruchomości, zakupił w pełni wynajęty magazyn składający się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni 51 105 mkw.

– Cieszymy się z partnerskiej współpracy z DWS przy tak ekscytującym projekcie. Podobnie jak w przypadku pozostałych obiektów 7R strategiczne znaczenie miał dla nas wybór lokalizacji obiektu. Jest ona kluczowa dla najemców, nie tylko ze względów biznesowych, ale także z racji na dogodny dojazd dla przyszłych pracowników. Zrównoważony transport jest dla nas ważny i m.in. w ten sposób realizujemy naszą strategię ESG – powiedział Jakub Budych, Senior Transaction Manager, Capital Markets w 7R

– DWS pozyskał atrakcyjne aktywo na rozwiniętym rynku logistycznym. To rynek o silnych podstawach, na którym działają najemcy z wielu branż i tym samym jest odporny na cykle koniunkturalne. Wysokie parametry techniczne budynku pozwalają na adaptowanie go do potrzeb najemców, a bliskość miasta i kluczowych autostrad umożliwia wynajmującemu wspieranie i uczestniczenie we wzroście gospodarczym regionu – powiedział Marek Jakubiak, dyrektor działu Europy Środkowo-Wschodniej w DWS

7R Park Poznań East II znajduje się zaledwie 7 kilometrów od centrum Poznania, w dzielnicy Franowo. Odległość do autostrady A2 wynosi jedynie 3,5 km. Bliskość dzielnic mieszkaniowych umożliwia pracownikom dotarcie do obiektu komunikacją miejską. 7R wybudował również drogę dojazdową ze ścieżką rowerową, która została połączona z miejskimi ścieżkami. 7R Park Poznań East II posiada ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

W procesie transakcji firmie 7R doradzała kancelaria prawna Wolf Theiss.

Czytaj także:
Kolejne powierzchnie dla Flex od Panattoni
Rozważne inwestycje w nieruchomości komercyjne w 2023
Logmaster wprowadzi się do MLP Pruszków II

Zaloguj się by skomentować