Zaloguj się

Focus Nordic z nowym, zautomatyzowanym magazynem

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Rozbudowa centralnego magazynu Focus Nordic w Göteborgu w Szwecji dobiegła końca. Firma uruchomiła w pełni zautomatyzowaną przestrzeń, która przyczyni się do znacznego przyspieszenia czasu realizacji zamówień.

Innowacyjny zautomatyzowany system magazynowania i pobierania pracuje równolegle z 9 robotami, które pobierają artykuły z sieci 19.000 pojemników. Elastyczność w dodawaniu kolejnych robotów i zwiększaniu powierzchni sieci pozwala na dalsze rozszerzanie pojemności magazynu w przyszłości.

Dzięki rozbudowie o 2.200 m3, Focus Nordic osiągnął łączną pojemność magazynu na poziomie 5.700 m3 i 12.000 SKU. Ponadto, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Focus Nordic, firma zainstalowała panele słoneczne, które będą generować 178.000 KWH energii elektrycznej rocznie. Zaspokoi to potrzeby energetyczne Focus Nordic przez kilka miesięcy w roku i pomoże zmniejszyć ślad węglowy poprzez kompensację 80 ton CO2 rocznie.

- Projekt budowlany został ukończony w rekordowym czasie i w ramach budżetu, co w dzisiejszych czasach jest nie lada wyczynem - mówi Knut Aronsen, współwłaściciel i starszy dyrektor Focus Nordic. - Równolegle z projektem budowlanym, Focus Nordic zainstalował w biurze głównym w Göteborgu stacje ładowania pojazdów elektrycznych, z których będą korzystać wszyscy pracownicy i goście.

Jesper Behrman, kierownik ds. logistyki w Focus Nordic, już zauważa zoptymalizowany przepływ pracy i zwiększoną wydajność w nowej rozbudowie magazynu: Podwoiliśmy nasze możliwości magazynowe, mimo że powierzchnia magazynowa wzrosła tylko o 63%. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom szerszy asortyment produktów. Możemy teraz również szybciej obsługiwać przesyłki, minimalizując jednocześnie transporty wewnętrzne, a wydajność kompletacji wzrosła o 400%, co pozwoli nam lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów.

Focus Nordic będzie posiadał asortyment ponad 10.000 produktów dostępnych do szybkiej dostawy do dealerów na 28 rynkach w Skandynawii, Europie Środkowej i Wschodniej oraz bezpośrednio do użytkowników końcowych poprzez rozwiązania typu drop shipment.
- Zależy nam na byciu najlepszym i najistotniejszym dystrybutorem dla naszych Klientów w ramach branży foto, wideo i optyki oraz najlepszym możliwym partnerem dla naszych fantastycznych marek i dostawców - mówi Mikael Westheimer, współwłaściciel i dyrektor generalny Focus Nordic. - Naszym celem jest udostępnienie naszego szerokiego portfolio produktów najwyższej jakości marek w całej Europie.

Czytaj także:
Kompleksy mixed-use przyszłością polskich miast?
Auto Partner rozrasta się w parkach MLP Group
DWS nabywa 7R Park Poznań East II

Zaloguj się by skomentować