Zaloguj się

Nowe centrum dystrybucyjne pod Amsterdamem

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Newport Logistics Fund, fundusz inwestujący w nieruchomości magazynowe, sfinansuje realizację centrum dystrybucyjnego w parku biznesowym Stichtsekant w Almere pod Amsterdamem. Zakończenie budowy planowane jest na początek 2024 roku, a inwestycja osiągnie 23.400 m kw.

Centrum dystrybucyjne zlokalizowane będzie bezpośrednio przy autostradzie A27, zaledwie 30 km od Amsterdamu i Utrechtu. Do lotniska Schiphol i portu w Amsterdamie można dotrzeć w około 30 minut. W zasięgu godziny jazdy samochodem od parku biznesowego mieszka około dwanaście milionów ludzi.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że kolejny projekt naszego Funduszu jest zlokalizowany w najlepszej lokalizacji w Holandii blisko Amsterdamu. Drugi projekt w naszym portfolio zapewnia inwestorom dywersyfikację pod względem aktywów i położenia geograficznego – powiedział Szymon Ostrowski Dyrektor Zarządzający Newport Logistics Fund.

Na Centrum Dystrybucyjne w Almere składać się będzie 19 600 m kw. powierzchni magazynowej, ponad 2100 m kw. biurowej oraz antresola, zajmująca blisko 1600 m kw. W obiekcie znajdą się 22 doki załadunkowe oraz 5 bram uchylnych. Przewidziano również 251 miejsc parkingowych. Inwestycja sprawdzi się zarówno w obsłudze jednego większego najemcy, jak i kilku mniejszych w ramach segmentów o powierzchni minimum 3700 m kw.

Nowe centrum dystrybucyjne spełni surowe wymogi zrównoważonego budownictwa i zostanie certyfikowane zgodnie ze standardem BREEAM na poziomie Very Good. Budynek nie będzie wykorzystywał gazu ziemnego, a dach w całości zostanie pokryty panelami fotowoltaicznymi.

Czytaj także:
Kolejne powierzchnie dla Flex od Panattoni
Rozważne inwestycje w nieruchomości komercyjne w 2023
Logmaster wprowadzi się do MLP Pruszków II

Zaloguj się by skomentować