Zaloguj się

Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Globalny operator logistyczny zostanie kolejnym najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Przekazanie obiektu magazynowego planowane jest na początku 2023 r. Klienta podczas transakcji wspierał zespół specjalistów z wiodącej firmy doradczej z sektora nieruchomości komercyjnych Cushman & Wakefield.

MLP Group szybko wypełnia listę najemców rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Kolejna umowa dotycząca przekazania do użytkowania blisko 3,2 tys. m2 powierzchni została zawarta z firmą Mainfreight Poland. Na cele magazynowe przeznaczone będzie ponad 2,7 tys. m2. Zgodnie z planem gotowy obiekt zostanie przekazany na początku bieżącego roku. Kilka miesięcy później oddane zostaną do użytkowania powierzchnie biurowe i socjalne liczące blisko 500 m2.

Mainfreight to globalna firma zajmująca się magazynowaniem i transportem zarówno międzynarodowym, jak i krajowym. Oferuje spedycję lądową, lotniczą i morską. Operator ma oddziały w Australii, Europie, Nowej Zelandii i obu Amerykach i wciąż rozszerza swój globalny zasięg, a z uwagi na swoją szeroko zakrojoną działalność wymaga również precyzyjnie określonych warunków powierzchni magazynowych. Firma jest notowana na nowozelandzkiej giełdzie papierów wartościowych. Na rynku polskim obecna jest od roku 2004.

– Powoli zbliżamy się do zapełnienia całego parku MLP Poznań West. W ramach docelowej powierzchni mamy do dyspozycji jeszcze kilka tysięcy metrów kwadratowych. MLP Poznań West jest jednym z najbardziej popularnych centrów logistycznych w naszym portfolio. Najemcom zapewniamy wysoki standard obiektów, przy jednoczesnym wdrażaniu rozwiązań wpływających na ochronę środowiska. Wszystkie nowo powstające budynki objęte są systemem certyfikacji BREEAM – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.

Centrum logistyczne MLP Poznań West docelowo dostarczy ponad 141 tys. m2 najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 29 ha. Nowe hale będą miały podwyższoną wysokość do 11,5 m. MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. Doskonała lokalizacja jest atrakcyjna dla różnego rodzaju biznesu.

– Wynajem magazynu jest następstwem dynamicznego rozwoju firmy Mainfreight na rynku Polskim. Istotnym czynnikiem przy wyborze nowej powierzchni była dla Klienta lokalizacja oraz standard oferowanej przestrzeni. Dbałość o detale oraz uwaga poświęcona projektowaniu pokazała nam jak ważne jest dla firmy stworzenie dogodnego dla pracowników środowiska pracy. Cieszymy się z efektów naszej wspólnej pracy i bardzo dziękujemy zespołowi firmy Mainfreight za zaufanie – podsumowuje Magdalena Taciak, Negotiator, Cushman & Wakefield.

Za realizację obiektów magazynowych w ramach MLP Poznań West odpowiedzialna jest spółka W.P.I.P., będąca ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Czytaj także:
Nowe centrum dystrybucyjne pod Amsterdamem
TKD Polska powiększyło grono najemców MLP Pruszków II
Panattoni rusza z nową inwestycją

Zaloguj się by skomentować