Zaloguj się

Roboty zabezpieczą magazyny GXO

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

GXO wprowadza zaawansowane zrobotyzowane urządzenia zabezpieczające w 15 swoich magazynach i planuje zwiększyć obecne wdrożenie o blisko 20% w 2023 roku.

Operator logistyki, firma GXO, rozszerza swoje partnerstwo technologiczne z Robotic Assistance Devices, Inc (RAD), spółką zależną Artificial Intelligence Technology Solutions, Inc. GXO rozwija zaawansowane rozwiązania z RAD, aby poprawiać bezpieczeństwo i wydajność operacji logistycznych swoich klientów.

- Klienci GXO polegają na naszej wiedzy technologicznej i doskonałości operacyjnej, a posiadanie solidnego programu bezpieczeństwa jest kluczową częścią oferowanego przez nas pakietu rozwiązań - powiedział Thomas Nelson, Starszy Dyrektor ds. Bezpieczeństwa w GXO. - Łącząc nasze doświadczenie logistyczne z innowacyjnymi rozwiązaniami robotycznymi firmy RAD, wdrożyliśmy bardziej opłacalne rozwiązania, które jeszcze do niedawna nie były dostępne. Cieszymy się na rozwój naszego partnerstwa z RAD, aby zwiększać bezpieczeństwo i wydajność dla naszych klientów.

Nowe technologie stosowane przez GXO zapewniają klientom korzyści w postaci lepszej wydajności, niższych kosztów i większej satysfakcji klienta końcowego. Firma korzysta z technologii RAD od 2018 roku i jest w trakcie wprowadzania szerokiego asortymentu zrobotyzowanych urządzeń zabezpieczających w 15 centrach logistycznych. GXO planuje zwiększyć to początkowe wdrożenie o prawie 20% w 2023 roku. Urządzenia wykonują różne zadania takie jak: nadzór wideo i analitykę, stosowanie wirtualnych barier i dodatkowych zabezpieczeń zapasów produktów o wysokiej wartości, a także łączą robotykę z zaawansowanym nadzorem wideo i analityką, sztuczną inteligencją i oprogramowaniem, aby zwiększać bezpieczeństwo w centrach logistycznych.

Steve Reinharz, Dyrektor Generalny AITX i RAD, powiedział: "To przyjemność współpracować z GXO w zakresie skutecznego wdrażania zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa. W 2022 roku odnotowaliśmy najwięcej wdrożeń dla GXO w historii całej naszej współpracy i przewidujemy wiele kolejnych owocnych lat dalszego partnerstwa."

GXO wdraża efektywne kosztowo rozwiązania bezpieczeństwa RAD, które stanowią wsparcie dla pracowników i zwiększają bezpieczeństwo. Roboty bezpieczeństwa wykonują powtarzalne zadania, często w odległych lokalizacjach, uzupełniają pracę ludzi i poszerzają zakres ich działań.

Czytaj także:
Cyfrowa transformacja jest koniecznością w branży TSL
Jak podsumować 2022 rok, a także jakie trendy, zmiany oraz wyzwania przyniesie 2023 rok dla rynku e-commerce?
Sztuczna Inteligencja w magazynie

Zaloguj się by skomentować