Zaloguj się

FourKites nawiązuje współpracę z RCS Logistics 

Firma działająca w obszarze widoczności łańcucha dostaw FourKites oraz RCS Logistics, jeden z czołowych niezależnych dostawców usług logistycznych na świecie, ogłosiły dzisiaj nawiązanie partnerstwa w celu dostarczenia klientom RCS punktu kompleksowej obsługi zapewniającego pełny wgląd w status przesyłek przewożonych drogą morską, powietrzną, za pomocą pojazdów ciężarowych, w ramach transportu intermodalnego oraz drogowego. Dzięki wykorzystaniu najlepszych w branży danych dotyczących łańcucha dostaw dostarczanych przez FourKites w czasie rzeczywistym zespoły RCS i klienci firmy w czasie rzeczywistym zyskują zautomatyzowany wgląd w status i lokalizację przesyłek w trakcie tranzytu oraz w czasie nieaktywności na całym świecie.

– Platforma FourKites zapewniająca widoczność łańcucha dostaw zrewolucjonizowała działalność RCS Logistics – wskazuje Brian Heaney, prezes RCS Logistics. – Dzięki dostarczaniu kompleksowych danych dotyczących widoczności na każdym etapie przewozu, najdokładniejszych w branży danych prognozujących szacowany czas przybycia oraz danych przekazywanych w czasie rzeczywistym na temat statusu przesyłek nasze zespoły wewnętrzne pracują znacznie sprawniej i mogą skoncentrować się na usługach o wyższej wartości, a nasi klienci i partnerzy zyskują kompleksowy widok swojego łańcucha dostaw i transportowanych przesyłek. Jest to doświadczenie nowoczesnej, światowej klasy obsługi, z którego teraz mogą skorzystać wszyscy interesariusze, niezależnie od ich rozmiarów.

Od wdrożenia platformy FourKites — w tym autorskiego rozwiązania firmy Dynamic Ocean® — w III kw. 2022 r. w celu śledzenia przesyłek przewożonych drogą morską, w transporcie ciężarowym i drogowym, firma RCS odnotowała siedmiokrotny wzrost krajowych usług transportowych oraz dwunastokrotny wzrost działalności w zakresie transportu morskiego. – Jesteśmy znani w branży jako wiodący spedytor świadczący usługi z zakresu transportu lotniczego – zauważa Brian Aldridge, starszy wiceprezes ds. sprzedaży w RCS. – Dzięki FourKites jesteśmy w stanie udoskonalić doświadczenie w zakresie transportu morskiego i połączyć go z innymi rodzajami przewozu, aby prawdziwie wyróżniać się na tle konkurencji na rynku. Nasi klienci i partnerzy cenią prosty, nowoczesny interfejs FourKites oraz przejrzystość, jaką zapewnia to rozwiązanie na wszystkich etapach ich łańcucha dostaw.

Po wdrożeniu rozwiązania FourKites zespoły odpowiedzialne za śledzenie przesyłek, dostawcy usług przewozów ciężarowych i pracownicy magazynowi nie muszą już wykonywać czasochłonnych procesów ręcznego śledzenia transportu. Ponadto analizy danych RCS wykorzystują zaawansowane dane analityczne FourKites, które zapewniają informacje na temat terminowości przyjazdów, kosztów postojów i zatrzymanych przesyłek, monitorując jakość, wydajność sposobów i środków transportu itd., w celu stałego doskonalenia każdego aspektu działalności firmy.

– Ogromnie cieszymy się ze współpracy z wiodącym dostawcą, jakim jest RCS Logistics, który podziela naszą wizję dotyczącą zautomatyzowanych, wzajemnie połączonych cyfrowych światowych łańcuchów dostaw opartych na współpracy, obejmującą każde ogniwo łańcucha – wyjaśnia Brad Klaus, wiceprezes Grupy ds. rozwiązań międzynarodowych w FourKites. – Nasze wspólne wysiłki obrazują sposób integracji ekosystemu w całym łańcuchu dostaw w celu unowocześnienia prowadzonej działalności przy jednoczesnym zapewnieniu klientowi doświadczenia klasy premium.

Wykorzystując dotychczasowy sukces współpracy na polu widoczności transportu morskiego, ciężarowego i drogowego, firmy pracują obecnie nad poprawą widoczności w ramach wiodących rozwiązań RCS Logistics w zakresie międzynarodowego transportu lotniczego „od drzwi do drzwi”.

Czytaj także:
Brexit w transporcie – nowe zasady przewozów na terenie Wielkiej Brytanii
FourKites patentuje rozwiązanie zapewniające kompleksowy wgląd w dokumentację przesyłek oceanicznych
Transport intermodalny na burzliwe czasy

Zaloguj się by skomentować